Kuidas video abil müüa kinnisvara?

Äripäeva 3. mai vahelehes “Kinnisvara”, kirjutab Markitekti tegevjuht Viljo Vabrit, kuidas müüa veebis edukalt kinnisvara. Artikkel räägib miks kinnisvara ostmise otsused on suuresti emotsionaalsed ja seetõttu positiivse emotsiooni loomine on kinnisvara kuulutuste juures väga oluline.

Emotsiooni saab luua paeluva müügiteksti-, pildi ja video abil.

Kuulutuse tekstis ehk pealkirjas ja kirjelduses tuleb kuiva loetelu asemel objekti kirjeldada potentsiaalse ostja soovide järgi. Võrdle näiteks allolevaid:

  • Müüa maja Pirital. Mööbel, kamin, pesumasin… meri lähedal.
  • Müüa maisekalt sisustatud merevaatega maja Pirital. Lähedal asuvad…

Kuulutuste pilte vaadatakse tihti enne kui teksti süvenetakse. Seetõttu on just pildid kinnisvarakuulutuse kohustuslikud osad. Edukatel kinnisvara vahendavatel veebilehtedel on kvaliteetsed pildid saanud standardiks. Võrdle allolevaid pilte:

Hoolimata korterite erinevast hinnaskaalast on selge, et elementaarne koristus on enne müügipildi tegemist ääretult oluline.

Üheks kõige olulisemaks kuulutuse osaks on kliendile realistlike ootuste seadmine ehk objekti kohta ausa hinnangu andmine. Kui majal on üks sein kokku varisenud, siis pole mõtet teha pilt vaid teisest seinast ja öelda, et objekt on väga heas korras ning ventilatsioon lahendatud.

Usaldus on veebiturunduses väga oluline, sest pettasaanud klient võib ekstreemsematel juhtumitel ühe maakleri tegevuse tõttu kogu ettevõtte ärile sotsiaal- ja online meedia abil korvamatut kahju kaasa tuua.

Video kinnisvarakuulutustes?

Äripäeva artiklis tõdeb ka Viljo, et video on pildist veelgi parem, kuid Eestis peaaegu kasutamata vahend kinnisvara presenteerimiseks. Sellest, et kinnisvarakuulutustel puuduvad videotutvustused kirjutasin juba aasta tagasi, kuid senini pole video kasutamise olulist tõusu olnud märgata.

Seetõttu siit järgmisel nädalal toimuvale Äripäeva kinnisvaraalasele seminarile mõned soovitused miks ja kuidas online videot kinnisvarakuulutustes kasutada.

Positiivsed emotsioonid

Video annab objektist palju ausama, ülevaatlikuma ja emotsionaalsema pildi. Potentsiaalsel ostjal on võimalus kaugelt distantsilt virtuaalselt kohal viibida ehk näha objekti mitmeid detaile, mis teksti ja pildi puhul võiksid muidu märkamatuks jääda.

Peamine on siiski positiivne emotsioon, mis kinnisvarakuututustes on edukuse aluseks.

Video tõstab usaldust

Video annab maaklerile võimaluse kliendile objekti virtuaalselt ise näidata ning sellest samal ajal rääkida. Oma YouTube või Vimeo videokanal võib olla nii ettevõttel kui aktiivsematel / innovatiivsematel maakleritel eraldi.

Maakleri personaalse ja bränditud video kopeerimine on ka konkurentide poolt oluliselt raskem kui näiteks piltide puhul. Samal ajal on bränditud video palju loomulikum kui vesimärgiga üleujutatud pilt.

Töökoormus väheneb

Aus ja põhjalik (video)ülevaade toob objektiga kohapeale tutvuma palju tõenäolisemad kliendid, kui puuduliku teksti ja pildikuulutuse peale saabunud huvilised.

Video konkreetsele kliendile

Kinnisvaratehingute vahendustasud on küllaltki suured, ulatudes kallimate objektide puhul mitmetuhande euroni. Väike lisapingutus rikkale (välis)kliendile personaalse tutvustusvideo näol, võib end ära tasuda ja mõne aja pärast samuti olla edukate kinnisvaraettevõtete standardis.

Tähtsus otsingumootorites

Kuigi kinnisvara ostmiseks või müümiseks suundutakse peamiselt portaalide või büroode poole on kindlasti ka tähtis, et otsingutulemustes paremad pakkumised eespool välja tulevad. Video on aga otsingutulemustes üle 50 korra tähtsam kui tekstiga veebileht.

Näiteks googeldades “Korter Võrus” tuleb üldotsingus esimesel lehel välja kaks videot Võrus pakutavatest korteritest:

Oma videokanal

Vaid mõnel üksikul kinnisvaraagentuuril Eestis on oma YouTube või Vimeo videokanal, kuigi selle loomiseks kulub vähem aega kui selle artikli lugemiseks.

Isetehtud või tellitud videod tuleks kindlasti üles laadida oma kanalile, unustada ei tohiks emotsionaalset kirjeldust ja call-to-actionit ehk video vaatajale tuleb teada anda kellele huvi korral helistama või kirjutama peaks.

Edumeelsematesse portaalidesse saab video lisada ka embed koodiga, selle puudumisel tuleb lisada meeldejääva link. Näiteks 1,5 miljonit EURi maksva Aia tn korteri videotutvustuse aadressiks: http://vimeo.com/Pindi/Aia4

Kokkuvõte

Video annab kinnisvara objektidest kõige ausama ja emotsionaalsema ülevaate, mis toob kohale kõige tõenäolisemad ostjad. Arvestades video tegemise lihtsust, tõhusust ja soodsaid hindu, on imelik, et seda võimalust niivõrd vähe kasutatakse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian