Kuidas vaadata YouTube televiisorist?

Televiisoritest YouTube vaatamises ei ole midagi uut, sest arvutisisu sai TV-ekraaniga ühendada juba ammu enne YouTube. Nutikamate televiisorite ajastul tekkiks õige pea ka YouTube äpp, mis võimaldas telekapuldi kaudu otsida oma lemmikvideosi.

YouTube-TVGoogle/YouTube sai õige pea aru, et teleekraanil videote vaatamine võib olla küll hea, kuid telekapult ei ole mõeldud internetiplatvormides navigeerimiseks ega otsinguteks, mistõttu juba aasta tagasi teatati uuendusest, millega saab äpi ühendada mobiiltelefoni, tahvel- või lauaarvutiga ning videod sellest otse mängima panna.

Kuigi äpp on televiisoriekraanil tehtud kasutajasõbralikumaks (vaata YouTube.com/TV) on siiski teistelt vahenditelt ja klaviatuuridelt seda oluliselt parem majandada.

Televiisori ühendamine

Smart TV

Youtube TV pair

Kui nutikam televiisor on samas koduses wifi võrgus, siis YouTube äpi mõne muu seadmega ühendamiseks on esmalt vaja avada aplikatsioon ja seadetest leida “Pair your screen with a mobile device” (Samsung Smart TV puhul).

YouTube TV ühendus

Seejärel tuleb valitud seadmega (mobiil, arvuti etc) minna aadressile YouTube.com/pair ja sisestada teleekraanil antud kood. Voila’ valmis! YouTube ekraani nurka tekib “esitamine teleris” nupp, millele klikkides hakkab video automaagiliselt televiisorisekraanil jooksma (äpp peab eelnevalt sees olema).

Kokkuvõte

YouTube on aru saanud, et lisaks mobiiliekraanidele, millest saadakse juba 40% vaatamisi, tuleb tähelepanu pöörata ka suurematele ekraanidele. Lähiajal esitleb YouTube ka 4k voogedastust, mis on kindlasti mõeldud suurematele ekraanidele kui tahvlid ja läpakad.

Ristmeedia ajastul kui üha rohkem tuleb analüüsida, millistel ekraanidel videosisu vaadatakse, tuleb teleekraanide puhul mõelda ka pikemale formaadile kui mõneminutilised klipid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian