Kuidas toota ja turundada internetivideot?

Kõik, kes mingist teemast teavad rohkem kui teised ning soovivad oma teadmisi internetis jagada, võivad online-kursuste abil lisasissetulekut teenida. Keskkondi, kuhu oma kursus üles laadida ning selle ostude pealt tulu teenida, on mitmeid.

traindomKa Eesti internetiturundaja Peep Laja, kes juba eelmisel kümnendil lõi oma internetiturunduse koolituse ning väidetavalt sellega miljoni teenis, lõi mõni aeg hiljem Traindomi keskkonna, milles kõigil huvilistel võimalik oma teadmisi müüa.

Keskkondi võib jagada mitmeti, üks võimalus on jagada neid tasuta ja tasulisteks (või tasu küsimise võimalusega) platvormideks. Iseenesest on ka YouTube tasuta õppekeskkond, millest maailma üks suurimaid internetiakadeemiaid Khan Academy, kunagi alguse sai. Tasulised kursused peavad alati andma rohkem väärtust, sest kui ollakse nõus millegi eest maksma, siis on ka ootused ja nõudmised kõrgemad.

Sisuliselt on võimalik kõike õppida ja õpetada, pika sissejuhatuse järel ka teemal:

Kuidas toota ja turundada internetivideot?

Maailma populaarseimas koolituskeskkonnas, milles võimalik ka tasulisi kursuseid tasuta üles laadida (Udemy.com), on internetivideo tootmise ja turundamise teemadel mitmeid kursuseid. Allolevalt mõned väljavõtted:

1) How to Create an Awesome Demo?

Awesome Demo Video

Hispaania päritolu ja aksendiga Miquel Hernandez on kokku pannud 98 loenguga kursuse (ca 10h), milles räägib kuidas ise oma veebilehele demovideosi toota ja turundada. Ligi 1900 kursuse tellijat näitab, et tegemist on hea materjaliga ning loomulikult ka seda, et tüüp on sellega korraliku papi kokku ajanud (ca 100 000.- USD).

Edust inspireerituna on ta kokku pannud ka kursuse “Kuidas teha edukat online kursust?” ning kursuse kuidas teha demovideo kasutades KeyNote.

2) Online Video & YouTube Marketing Training

Video Marketing

Videoprodutsent L.A.-st, kes on veidi aru saanud sotsiaalmeedias jagamise ja internetis levitamise tehnikatest on pannud kokku odavama, kuid oluliselt vähempopulaarsema kursuse.

NB: kursust sissejuhatava video template maksab Videohive.net-is-is 35.- USD.

3) Video editeerimine Adobe Premiere Elements 11-ga

AdobePremiereElaments

Professionaalsetele videoediteerijatele on loomulikult Apple Final Cut Pro X või Adobe After Effectsi kursustest rohkem kasu, kuid patsiga vanamees Andy on pannud kokku kursuse keskmisele PC-l videotoimetajale Adobe lihtsama ja odavama ehk Premiere Elementsi programmi põhjal.

Eesti online ajakirjanikele, kelle kontol üle miljoni vaatamise kuid video editeerimisel laevad tihti kõik klipid korraga YouTube ja lõikavad YouTube editoriga video kokku, on sellest ehk kõige rohkem kasu.

Vaata tasuta

Kõikidel siin väljatoodud kursustel on oma hind, kuid ostulingi all on ka Free Preview võimalus, millest saad esmase ülevaate programmist ja esinejast. Kui heal teemal on häiriv esineja, siis tasub see enne ostu sooritamist selgeks saada. Kui kursus mingil põhjusel ei meeldinud, siis kindlasti tasub kaaluda ka 30-päevast raha tagasi saamise võimalust. 

Loo oma kursus

Internetikursustega on seega võimalik saada nii targemaks kui rikkamaks. Kuna õppetöö on internetis väga suures mahus video-põhine, siis oma kursuse loomisel peaksid esmalt välja nuputama, kuidas teadmisi video abil näidata. Kui vajad abi oma kursuse kokkupanekul, siis võta ühendust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga