Kuidas teha soodsalt Hollywoodi eriefekte?

Tehnika areng ja heade videotöötlusprogrammide kättesaadavus, millest mõningaid saab aeg-ajalt tasuta, võimaldavad ka amatööridel kodustes tingimustes luua soodsalt Hollywoodi-stiilis eriefekte. 

FilmRiotÜks populaarseimaid YouTube kanaleid (65 miljonit vaatamist), millest eriefekte ja tehnikaid tasuta uurida, on omapärase huumoriga FilmRiot, kus internetitelevisiooni saatejuht Ryan Connoly jagab õppetunde, kuidas helikopter koduõue maanduma panna, ilma make-upita zombie-filmi teha ning ka sellest, kui palju oma freelance teenuste eest tasu küsida.

Kui esimesed montaaži õppetunnid olid Final Cut Pro põhised (kuni 2011), siis peale negatiivset hinnangut Final Cut Pro X videotöötlusprogrammile, on edasised soovitused Adobe programmidest.

Shindleri nimekiri

Viimases videos räägitakse Adobe Premiere PRO ja After Effects põhiselt kuidas muuta videos kindlat värvi, näiteks “Schindleri nimekirja” must-valges filmis oli üks tüdruk punase värviga.

httpv://www.youtube.com/watch?v=_m0J3gfB5OM

FilmRiotit on selles blogis ka varem mainitud – näiteks kuidas lisada end tuntud filmi (a’la Märt Avandi “Viimses reliikvias”)?

Sisuliselt on pea kõigil Eesti videohuvilistel aeg-ajalt FilmRiotilt midagi õppida, mistõttu soovitan FilmRioti YouTube kanaliga, millel üle 431 000 tellija, liituda.

3 õppetundi Ryan Connolylt:

1) Hollywoodi eriefekte saab teha soodsamalt ehk madalama eelarvega. Ühes Monday mail-sacki küsimuste-vastuste osas rääkis ta sellest pikemalt. Sisuliselt on kõik Eesti filmitootjad madala-eelarvega, välja arvatud juhul kui on saadud korralik tootmistoetus ja see lihtsalt tuleb ära kulutada.

2) Planeerimise osa on kõige tähtsam! Kui soovid, et sinu videos oleks vaid rohelist värvi särk ja ülejäänud must-valge, siis tähtis on juba seda eelnevalt planeerida. Loomulikult saab seda ka hiljem teha, kuid siis oluliselt ajakulukamalt.

3) Suhtle fännidega ja anna neile võimalus kaasa lüüa. FilmRioti Monday mail-sackis vastatakse videos vaatajate küsimustele ning aeg-ajalt toimub fännide videovõistlusi, millest parimad saavad ka eetriaega.

Boonusena võiksid Eesti YouTube staarid a’la HDTanel FilmRiotist õppida, kuidas saab toetaja reklaami vaadatavalt videosse integreerida (a’la Domain.com).

Videote tootmine on muutunud lihtsamaks ja kättesaadavamaks kui kunagi varem, ka Hollywoodi-stiilis eriefektide lisamine võtab vähem aega, kui keskkooli bioloogia või ülikooli Mat. Analüüs II eksamiks õppimine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga