Kuidas teha Powerpointist video?

Üks lihtsamaid võimalusi video tegemiseks on salvestada arvutiekraanil toimuvat. Kui paned ekraanile “toimuma” powerpointi presentatsiooni ning loed sellele teksti peale, siis saad sisuka video suhteliselt lihtsate vahenditega.

Mõned soovitused, mida peaksid video tegemisel arvestama:

1) Vaata üle, et presentatsioon oleks atraktiivne, vaid tekstist koosnev powerpointi presentatsioon on niisamagi igav. Lisa kindlasti oma mõtteid kinnitavaid pilte, graafikud jne.

2) Lõika välja need sekundid, kus oled pikema pausi või mõne apsaka teinud.

3) Lisa sellele vaikne taustamuusika, videot on sedasi mõnusam vaadata.

4) Ära unusta huumorit, väikese naljaga vürtsitatud presentatsioon on paremini meeldejääv ning tõenäolisemalt teistele saadetav. Naljaga ei tasu siiski üle pingutada, siis ei võeta sind tõsiselt.

5) Mõtle ka teise presentatsioonivõimaluste peale – näiteks www.prezi.com pakub palju atraktiivsemat lahendust traditsioonilisele powerpointile. “5 põhjust video lisamiseks” tehtud sedasi…

Ekraanisalvestuse (screencasti) saad lihtsalt teha näiteks Camtasia Studio või tasuta CamStudio abil. Allpool lihtne õpetus Camtasia Studio 7 kasutamiseks (NB: pane tähele, et ka sellest ei puudu väike huumor 6:02: “holy crap, there is a huge spider on the wall”):

httpv://www.youtube.com/watch?v=IPl_DnQPA0U

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian