Kuidas teha otseülekannet YouTubes?

YouTube videod näitavad seda, mis on juba toiminud, kuid lähiajal saab üha rohkematele võimalikuks näidata seda, mis praegusel hetkel toimub, ehk teha oma üritustest otseülekandeid YouTube vahendusel.

Otseülekanded YouTubes ei ole midagi uut – kes näiteks ei mäletaks eelmisel aastal tipphetkel üle 8 miljoni vaataja kogunud Red Bull Stratos üritust või aasta varem toimunud ülekannet kuninglikust pulmast.

Kui selle aasta maikuus andis YouTube teada, et kõik üle 1000 tellijaga kanalid, mille konto on heas kirjas, saavad otseülekande võimalust kasutada, siis mõne nädala tagune teade lubab lähiajal live streami kanalitele, millel vähemalt 100+ subscribejat.

Otseülekande seadistamiseks tuleb alustada üle 20-leheküljelise tehnilise taustinfo ja soovitustega tutvumisega, millega võib algust teha siit, kuid eelnevalt tasub uurida, kas kanali seadetes on selle lubamine võimalik.

Ka YouTube Playbook on saanud uue peatüki live streami tootmiseks, mis rõhutab eelneva testimise vajalikkust ning mida teha enne üritust, selle ajal ning pärast otseülekande lõppu.

Kokkuvõte

Interneti otseülekanded ei ole midagi uut, samas neid, kes kasutaksid maailma suurimat videokeskkonda oma ülekannete tegemisel, on veel vähe.

Eestisse pole veel jõudnud ka arusaama, et YouTube ei ole ainult videokeskkond, vaid sotsiaalmeedia kanal, kus fännibaasi loomine on samatähtis kui Facebookis. Näiteks SocialBakersi andmetel on Eestis alla 10 ettevõtte/organisatsiooni, kellel on üle 1000 tellija ning kokku paarikümne ringis neid, kellel fänne üle 100. Enne otseülekannete tegemist on tähtis, et sellel oleks ka vaatajaid.

VideoTurundus.ee pakub ka interneti otseülekandeid, huvi korral võta ühendust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian