Kuidas teha lipsusõlme ehk hari oma klienti!

Kaks nädalat tagasi tõin Goal Marketingi poolt korraldatud “Sotsiaalmeedia turundusseminaril” näite õpetlikust videoturundusstiilist ehk ettevõtjad võiksid informatiivse ja meelelahutusliku videoturunduse stiili kõrval tõsiselt mõelda vaataja harimisele, sest külastaja, kelle mure sa lahendad või kellele midagi uut õpetad, saab suurema tõenäosusega kliendiks kui see, kes vaatab videot meelelahutuslikul eesmärgil.

Kuidas teha lipsusõlme?

Näide oli lipsusõlmest: täna [sept 2011] googeldades “kuidas teha lipsusõlme” on esimeseks vasteks Stockmann, kes teatab, et on vähemalt kuus viisi ning pildiseeria abil õpetab neist kahte.

Olen kindel, et kui Kaubamaja teeks YouTube optimeeritud videoseeria “Kuidas teha lipsusõlme?” erinevatest viisidest, siis oleks see kindlasti populaarsem ning jõuaks otsingutulemustes võimalik, et ettepoole. Heck – isegi see postitus võib mõne aja pärast olla otsingus esimene ning et lipsusõlmehuvilised, kes siiani seda lugenud on, pettuma ei peaks, siis teemakohasi videosi leiate sellest otsingust.

Video lipsusõlmede tegemisest, mis lõpus näitaks ja soovitaks kui kenad lipsud meil müügis on ning võimalik, et suunaks edasi lehele, kust lipsu soodsalt netist tellida saaks, tooks tõenäolisemalt vaataja kliendiks, kui informatiivne video, et meil on sellised lipsud või meelelahutuslik video, lipsu erinevatest kasutusvõimalustest.

Lipsusõlm on aga üks näide sajast või tuhandest küsimusest / murest, mida igapäevaselt otsitakse. Mõtle välja, mis on sinu valdkonna need teemad, milles saaksid vaatajaid harida – a’la kuidas:
– teha õhtumeiki,
kanuuga (mitte) ümber käia,
– segada tsementi,
– aru saada heast veinist,
– valida jooksujalatseid, mobiiltelefone, sülearvuteid… jne.

Kindlasti ära unusta call-to-actionit, ehk rahuloleva vaataja suunamist edasi just oma toote või teenuse (kampaania)lehele.

Kordamiseks – kõik YouTube videod võib jagada kolme kategooriasse:

MEELELAHUTUSLIK – Selle alla kvalifitseeruvad enamus videosi, kuigi meelt lahutavad neist vähesed. Sellel video stiilil on kõige lihtsam viraalseks saada, kuid tõenäosus oma videole sadu tuhandeid vaatamisi saada nõuab palju aega, raha ja planeerimist ning ei pruugi välja tulla.

Ka hoax-videod kvalifitseeruvad meelelahutuslikuks, näiteks A. Le Coqi usun/ei usu klipp (5700 vaatamist):

httpv://www.youtube.com/watch?v=h-DT9mOFZyc

INFORMATIIVNE – selles stiilis videod sobivad hästi oma tooteid või teenuseid tutvustama. Näiteks videoturundus.ee hetkel käimasoleva projekti – Ajujaht 2012 – tutvustusvideo:

httpv://www.youtube.com/watch?v=YRCezdSIca0

ÕPETLIK – ehk how to… video on video teel vaataja harimine, õpetamine vms. Ehk külastajale kõige suuremat kasu andev video. Ka soovitused kvalifitseeruvad õpetliku sisu alla, näiteks sama Ajujahi video, kus NOW! Innovations’s tegevjuht Üllar Jaaksoo soovitab kõigil konkursil osalejatel enne oma unikaalse idee esitamist vähemalt tund aega googeldada:

httpv://www.youtube.com/watch?v=76iAbjKUcdc

NB: video võib hõlmata ka mitu kategooriat – seda edukam see on. Näiteks informatiivseid ja õpetlikke videosi annab kindlasti läbi huvitava huumoriprisma teha.

Anna kommentaarides teada, mis on sinu valdkonna teemad ja aitan kaasa mõelda, mis stiilis videot võiksid planeerida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga