Kuidas teenida YouTubega raha (vol.2)?

Tuleb tunnistada, et vaikselt hakkab häirima Eesti ajakirjanduse (s.h Pealtnägija) kajastus YouTubest, mis peamiselt jälgib kuidas kassivideote ja teiste populaarsete klippide abil on võimalik YouTube abil raha teenida. Ka tänane Ärilehe uudis TOP25 YouTubes enim teenivast karakterist kvalifitseerub samasse valdkonda.

Ärileht

Tehniliselt ei ole artiklid siiski vale infoga, sest YouTube ongi eelkõige teismeliste seas populaarne koht, isegi populaarsem kui Facebook. Samas, kui kogu kohalik meediakajastus räägib ainult kassidest ja klikkidest, siis turundushuvilistele ja muudele meediasisu tarbijatele jääbki mulje, et ainus võimalus YouTubes raha teenida on läbi klikkide.

Ärilehest ja muust asjalikuma sisuga meediast ootaks siiski ka teistsuguseid artikleid, näiteks kuidas väikeettevõte tootis vaid 4500.- USD eelarvega video, mis tõi esimese 48 tunniga 12 000 tellimust, või kuidas rahvusvahelised korporatsioonid kasutavad YouTube oma turundustegevustes.

VideoTurunduse blogil on mitmeid teismelisi lugejaid, kes aeg-ajalt küsivad, kuidas nemad võiksid oma videomängude ekraanisalvestistega raha hakata teenima. Tihti olen nad saatnud oma 2011. aasta postitust (mille videokvaliteedi üle on mul tänaseni häbi) “Kuidas YouTube abil raha teenida?” lugema. Siiski on esitatud mõtted tänaseni aktuaalsed – YouTube abil saab raha teenida ka muul viisil kui läbi klikivabriku.

Klikkide ja kassivideotega on võimalik YouTubest raha teenida, võimalik, et mõned eestlased on täna samas äris. Siiski võiks Eesti meedia rohkem kajastada ka teisi võimalusi ning tutvustada YouTube kui head turunduskanalit, eriti kui eilsest alates on reklaamivõimalused ka Eesti turule avatud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian