Kuidas teenida YouTube “staarina” raha?

Täna ilmus publik.delfi.ee-sse aastatagune uudis Business Insiderist, kus tuuakse välja YouTubes 10 kõige enim teenivat artisti. Kuigi uudisväärtust antud juhul palju pole, tõstatab see kindlasti küsimuse, kas ja kuidas selline asi Eestis võimalik oleks?

Delfile teadmiseks, et Business Insider võttis kuu aega tagasi kokku kuidas aasta tagasi väljatoodud staaridel läinud on:

Kuidas teenida YouTube “staarina” raha?

YouTube abil rahateenimisvõimalustest sai videoturunduse blogis räägitud juba selle aasta veebruarikuus, samal päeval kui MiinusMiljoni konto YouTube tekkis. Kuid hoolimata MiinusMiljoni hetkel pooleli jäänud populaarsest hooajast või Kanal2 Reporteri abil tuntust kogunud Kassahiti tegelaskujust, ei ole endiselt eestlastel võimalik osaleda YouTube Partner Programmis ehk jagada YouTubega (50-50) sissetulekut video peal ja ümber olevate reklaamide pealt.

Siiski on videoturunduse skepsis selles osas, et Eesti mastaabis ei ole YouTubes staariks saamine võimalik, juba MiinusMiljoni näitel muutunud. Küsimus on vaid kuidas sellega teenida?

Soovitused

Alustuseks võiks ideid võtta mitte “Enim Teenivate Staaride” järgi, vaid parimate viiruslikust videost alguse saanud karjääride järgi. Näiteks mitmed muusikukarjäärid on just YouTubest alguse saanud. Ka Eestis on Tabasalust tuttava Abrahami edulugu just tema YouTube videotest, millest “Miski on lilla” videol juba üle 370 000 vaatamise.

STIIL ja SISU

Alusta oma stiili väljamõtlemisega: muusikavideod, uudiste või populaarsete netivideote kommenteerimine, oma valdkonna videouudiste tootmne (näiteks TTÜs alustas regulaarselt ilmuv oma Tipikas.TV projekt) jne. Mõtle kes ja kui suur võiks olla sinu stiili sihtgrupp.

Mõte: mõni klubiuudiste(?) portaal võiks Tallinna jt linnade nädalavahetuse ööelu värvikamad kaadrid esmaspäevaseks videokokkuvõtteks meisterdada – vaatajaid oleks kindlasti!;)

JÄRJEPIDEVUS

Planeeri ette (ja võimalusel tee valmis) 2-3 videot, avalda need kindla regulaarsusega, testimaks kas ja kui edukas on su mõte. Anna alati teada, millal uut viedot võib oodata ja kutsu vaatajaid kanaliga liituma.

PR

Kui sinu video ilmub online meedias, on sellel oluliselt rohkem tähelepanu ja vaatajaid. Online meedia tavaliselt korjab üles juba populaarse teema või – saada neile see ise!

PR tähendab loomulikult ka info muul viisil levitamist sotsiaalmeedia jm kanalites.

Käsiraamat [1.0]

Lisaks optimeerimine, kanalite loomine ja brändimine ja palju muud, mille kohta leiad infot 35-leheküljelisest “Videoturunduse käsiraamatust [1.0]”, mid saad tasuta alla laadida siit:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga