Kuidas saada YouTube videole rohkem vaatamisi?

Videoturunduse koostööpartner, Eesti üks paremaid fotograafe – Egert Kamenik – ütles peale järjekordse ürituse fotoseeria tegemist, tuntud tõe: “Grupipildid on küll toredad, kuid inimestel meeldib vaadata fotode juures kõige rohkem iseennast!”.

Kaasa palju inimesi

Sama kehtib ka online videomaailmas – oluliselt suurema huviga vaadatakse (ja jagatakse) videot, kus ise peal või sees ollakse. Seega, üks võimalus luua populaarset videot, on kaasata sellesse palju inimesi.

Iisraeli fotograaf jagas 500-le inimesele laiali ühe oma fotoseera, tegi kõigist sarnases asendis pildid ning monteeris need kokku 100-sekundiliseks videoks, mis tänaseks on saanud juba üle 1,3 miljoni vaatamise.

httpv://www.youtube.com/watch?v=9eqSZSO_sSE

Tõenäoliselt sellest inspireerituna tegi oma video nädal tagasi läbi saanud SEB stippingu konkursile Lars Trunin, kes sarnast süzeed kasutades, jõudis pea kõige rohkemate häältega finalistide sekka.

httpv://www.youtube.com/watch?v=kPbQuienuDE

Kuigi võidu ja 3000.- EURi auhinnaraha sai Kassahitina tuntud Martin Raamat oma originaalse lähenemise eest, on Larsi nädal varem üles laetud video saanud ca 900 vaatamist rohkem:

Anna osalejatele teada!

Paljude inimeste kasutamine videos ei anna erilist tulemust, kui sa neile sellest teada ei anna. Kahjuks pole andmeid kuidas Lars oma videot levitas, kuid Eran Amir Iisraelist sai oma video viraalseks sedasi, et küsis lisaks pildihoidjate käest nende kontaktandmeid ning kui video valmis, siis saatis sellekohase e-maili. Tõenäoliselt väga suur protsent videos olevatest isikutest jagas seda kohe oma tutvusringkonnas, mida võimalik ka video statistikast järele kontrollida:

Ehk juba päev pärast selle üleslaadimist sai video Facebooki kaudu väga suure tähelepanu osaliseks.

Mida teeksid sina?

Mõni tund tagasi, laadis EMT (YouTube.com/emtturundus) üles 13-minutilise “M_NA”-video, mis pikkust arvestades ei saa ilmselgelt olla telereklaam:

httpv://www.youtube.com/watch?v=76Ijj7_bb_I

Huvitav, kas ka selles videos olnud inimesed saavad teate, et video nüüd üleval?

Selle postituse Common Question of the Day on aga blogi haritud pidevkülastajatele (vähemalt neile, kel “Videoturunduse käsiraamat [1.0]” loetud) – mida annaks EMT-l online videote optimeerimises paremini teha ehk mis on alloleval screenshot’il valesti? Jäta arvamus kommentaaridesse…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian