Kuidas saada YouTube URL ilma 100 kanali tellijata?

Aastaid tagasi võis igaüks luua piiramatul arvul YouTube kontosi saades domeeniärga sarnasel põhimõttel, kes kiirem, sel eesõigus, koheselt valida ka YouTube kanali URLi a’la YouTube.com/VideoTurundus. Nõudeks oli vaid eraldi e-maili ja (hiljem ka) telefoninumbri olemasolu.

2014. keerati kraanid kinni100 tellijat ehk kohandatud URL-i said võtta vaid need, kellel oli kanalil vähemalt 500 tellijat. Aasta hiljem langetas YouTube suurema kärata nõude 100 tellijani. Lisatingimuste seas on nõuded kanali välimusele – üles peab olema laetud nii avatar kui taustapilt ning kanal peab olema vähemalt 30 päeva vana.

Kuidas saada kanali URL ilma 100 tellijata?

Siiski on kogu süsteemis väike tagauks, mis võimaldab mööda minna nii tellijate, 30 päeva kui ka kujundusnõuetest (viimane siiski ei ole mõistlik) – selleks tuleb YouTube kanal ja sellega seotud Google+ leht siduda oma veebilehega.

1) Alusta YouTube advanced_settings lehelt – leia “Seotud veebisait” ja lisa see.

Advanced Settings

Konto ühendamise võimalusi on mitmeid, näiteks lisades oma lehele faili või lehe lehe päissesse etteantud teksti. Tehnikat saab kasutada ka mõne tasuta loodud blogi puhul.

2) Järgmiseks peaksid looma ettevõttele Google+ konto ning lisama selles “Teave üksuse kohta” alamjaotuses sama veebilehe. Kui oled lehe eelnevalt YouTubes veebi kinnitanud, siis see käib kiirelt.

3) Kui tehtud, siis YouTube account_advanced seadete alt saab kanalile lisada kohandatud URLi. Sinna tekib tekst “Vastate kohandatud URLi saamise nõuetele. Hankige see siit“.

kohandatud URL

Valik siiski ei ole täiesti vaba, vaid YouTube pakub ise välja sobiva(d) vastavalt seotud veebilehele ja Google kontole ja sisule, seega tee oma G+ leht enne korda kui URLi küsima hakkad.

Kohandatud URLi loomine

Kokkuvõttes on kohandatud URL alati parem, kui automaatne 16-24 täheline aadress a’la https://www.youtube.com/channel/UCy0JOM1-9KwO3vOPQbOrjbQ

Eesti ettevõtetele, kes regulaarse videosisuga ei tegele, on 100 tellija nõude täitmine suhteliselt keeruline, kui mitte võimatu. Oma veebilehega konto sidumine on oluliselt lihtsam võimalus viisaka YouTube URLi hankimiseks.

Kui hätta jääd, siis küsi abi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian