Kuidas luua endast AI kloon?

2023. aasta mais avas 23-aastane USA suuna- või sotsiaalmeediamudija Caryn Marjorie tasulise “virtuaalse tüdruksõbra” ehk Caryn.AI, kus tema asemel suhtleb fännidega 1 USD/minut hinnakirja alusel treenitud AI.

Avanädala jooksul teenis ta Forbes-i andmetel üle 70 000 USD. Lahenduse loomine ei olnud lihtne ega odav, kuna väidetavalt panustas enda tehisklooni loomisesse üle 2000 tunni video jm materjali.

AI klooni loomine

Kui keeruline on tehisintellektile anda kõik oma teadmised, kirjastiili, häälekõla, jne nii teksti, pildi ja videokujul ja luua endast kloon, kellelt midagi küsides oleks vastus enam-vähem selline nagu sa ise seda ütleks? 

Selgub, et AI tekstiroboti loomine ei ole üldse keeruline, nagu allolevast Matt Wolfe videost võid vaadata.

Suhteliselt lihtsalt saaks AI poolt loodud tekstivastuse edastada ka helikujul, kuid hetkel veel on reaalajas keeruline saata vastus lip-sync videokujul. Ennustan, et hiljemalt poole aasta pärast on see juba väga reaalne.

Rohkem küsimusi kui vastuseid

See, kui saaks mõne valdkonna täieliku guru AI versiooniga kasvõi 1 EUR / minut veidi “juttu rääkida” võiks iseenesest olla põnev. Näiteks Peep Laja AI versiooniga oleme ilmselt sarnaselt kunstiteadlasega nõus suhtlema tundide kaupa.

Teisalt võimaldab AI kloon jääda virtuaalselt elama ka peale siit ilmast lahkumist. Ma võin geni.com abil teada saada küll oma vana-vana-x-isa nime, kuid minu lapse-lapse-x-lastel oleks sedasi võimalus teada, kes ma olin, kuidas rääkisin, mida mõtlesin jne. 

Hollywoodis juba toimub näitlejate 3D kloonimine, kuid hetkel teevad seda vähesed. Ilmselt Harrison Ford ei soovi, et Indiana Jonesist tuleks kunagi ka osa 276. Samas, Morgan Freemani 3D kloon tuleks ajaloo huvides kasvõi vägisi teha.

Siiski võib AI kloonide teele astumine olla esimene samm väga vales suunas. Paraku on need sammud juba tehtud. Character.ai ehk koht, kus saad loodud karakteritega vestelda, on USA-s hetkel populaarsem kui ChatGPT. Meta ehk Facebook lõi nii Mr. Beasti, Snoop Doggi kui portsu teisi AI karaktereid ja enam ilmselt ei lähe kaua aega, kui tekstipõhiste vastuste asemel saame ka videovastuseid.

Tehisintellekti peamine märksõna on areng. Aasta tagasi ei teadnud keegi, kus me täna oleme ja täna ei oska keegi ennustada, kus me oleme vähem kui aasta pärast. Tuletan meelde, et ChatGPT lansseeriti vähem kui aasta tagasi ehk 30. novembril 2022. 

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian