Kuidas lisada YouTube videole linke?

YouTube võimaldab üleslaetud videote peale lisada teksti, mis võib viidata teisele videole, kanalile, esitlusloendile või kanaliga liitumisele. Inglise keeles annotations, mis on eestikeelses YouTubes tõlgitud kui “märkused“.

Kuna märkus tähendab maakeeles pigem teksti video peal, siis allolevalt on neid käistletud annotatsioonidena, sest nende linkimise funktsioon on olulisem. Annotatsioone saab lisada video muutmise keskkonnast, kust saab valida erinevate võimaluste vahel ning otsustada, kas ja millega on need lingitud.

Millal kasutada?

YouTube saab tavakasutaja video peal olevate linkide abil suunata vaataja vaid YouTube keskkonna siseselt (teisele videole, kanalile jne). Sellest hoolimata on loominguliselt lähenedes sellest kasu saada.

Üldjuhul on soovitav annotatsioone kasutada video lõpus, allolevalt mõned sellekohased näited ja soovitused.

Lisa videole rohkem sisu

Erinevaid filmilõike pakkuv movieclips.com on oma YouTube kanalil olevatele videotele saaanud üle 600 miljoni vaatamise tõenäoliselt seetõttu, et videod lõpevad sageli muu sisu pakkumisega nii sama filmi kohta, kui näitlejate, zanri jne.

Vaata näiteks järgnevat “Back to the Future” klippi alates 2:55:

httpv://www.youtube.com/watch?v=S1i5coU-0_Q

Las vaataja valib mis saab edasi

Video süžee muutub vaataja jaoks oluliselt (inter)aktiivsemaks, kui ta saab valida, mis juhtub edasi. Näiteks Raju9 tiiseris sai valida, mis juhtub turvamees Uuspõlluga edasi peale puuruvõitleja pikaltsaatmist.

Kuid süžeesi saab ka pikemalt edasi arendada, vaata näiteks kuidas Totally Sketch arendab  ühte peojärgset ettevõtmist:

httpv://www.youtube.com/watch?v=Qz15ynuu3_k

Näita teisi teemakohaseid videosi

Üheks praktiliseks soovituseks on video annotatsioonide läbi lõpus promoda teisi seotud videosi. Näiteks internetis jagatava telereklaami lõppu võiks lisada lingi selle making-off videost jne.

Järgnevast hobusecräpi videost JustKiddingFilms kontolt leiad näite kui kerid selle 3:34 peale:

httpv://www.youtube.com/watch?v=smuQlc8AN9c

Kutsu kanaliga liituma

Eelmises postituses Eesti populaarseimatest YouTube kanalitest võid lugeda, et enamus Eesti ettevõtteid, kes sotsiaalmeedias tegutsevad, ei ole tegelenud oma YouTube “fännidega”.

Video peal olev üleskutse kanaliga liitumiseks on üks lihtsamaid viise tellijate arvu tõstmiseks.

Lisa kanali logo või teine video

Pool aastat tagasi lisandus YouTube kanali seadete alla võimalus linkida kõikidele videotele kanali logo  ja/või üks seotud video. Loe sellest lähemalt siit.

Kokkuvõte

YouTube video linke kasutatakse peamiselt call-to-actionina ehk nende abil viiakse vaataja video lõpus mõnda soovitud teist tegevust tegema. Seetõttu on oluline enne videote internetti üleslaadimist mõelda, mis võiks olla video eesmärk ja call-to-action.

Esimesed kolm selles postituses väljatoodud soovitust nõuavad videole linkide planeerimist juba selle editeerimise käigus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian