Google ei soovi, et vaataja YouTubest välja läheks. Seetõttu on tehtud YouTubest väljaklikkimine keeruliseks või reklaamide näol tasuliseks. Siiski on kinnitatud kontodel, mis on heas seisukorras (ehk ei ole rikkunud autoriõigusi) võimalus konto siduda veebilehega ning YouTube märkuste abil on võimalik veebilehele lisada link, mis viib YouTubest välja.

Näiteks FingerFolki fläshmobi videos ilmub lõpus üleskutse “Download & Dance” ning logole klikkides liigub vaataja YouTubest välja kontoga seotud veebilehele, millest saab äpi alla laadida.

Kuidas lisada seotud veebilehte?

Pead veebisaidi kinnitama, mille peamiseks viisiks on sellele faili lisamine, kuid näiteks GoDaddys olevatel domeenidel käib kinnitamine lihtsamalt. Kõigest saad täpsemalt lugeda Associated Website Annotations lehelt.

Seotud veebisait

Kui veebisaidi lisamine õnnestus, siis järgnevalt saad video editeerimise juures lisada sellele annotatsiooni ehk märkuse, mille saad linkida seotud veebilehega.

Veebi linkimine

Kokkuvõte

Video peal olev link välisele veebilehele, mida saad tasuta teha, on üks kasulikumaid turundusnippe YouTubes, sest üldjuhul on video tootmise eesmärk panna vaataja mingit kindlat tegevust tegema ning tihti on see tegevus kodulehel, mitte YouTubes.

Samas tasub YouTube märkuseid kasutada ka YouTube siseselt näiteks suunates vaataja oma järgmist videot vaatama või kanaliga liituma.