Kuidas jagada YouTube videot koos pildi ja kirjeldusega?

Facebookis jagatakse tihti YouTube videosi, millel puudub pealikiri, väikepilt ja kirjeldus mistõttu need, kelle seinale postitus ilmub, ei tea mis teemalise videoga on tegemist ning kas ja miks sellele klikkida.

Peamiselt on ilma pealkirja ja väikepildita YouTube lingi põhjuseks video uudsus ehk Facebook ei ole veel jõudnud aru saada, kas ja millist väikepilti kasutada.

Facebook Debugger

Facebooki arenduskeskkonnas olev debugger tool võimaldab sellest murest lihtsalt lahti saada, sisestades YouTube lingi Facebookile ülekontrollimiseks. Hiljem sama link Facebooki staatusereale lisades ilmuvad automaagiliselt ka video pealkiri, väikepilt ja kirjeldus.

Eelpool väljatoodud Mihkli näite puhul on tegemist eilse Jimmy Kimmeli episoodiga uue iPhone5 kohta, mis debugger tooli kasutades oleks välja näinud sedasi:

Lisaks võib tekkida vajadus debugger tooli kasutada ka juhul kui oled videole pannud vale pealkirja. Näiteks jagasime tänavakorvpalli Facebooki lehel Martini viset Saku Suurhalli tribüünilt esialgu teise mehe nime alt ning FB keeldus esialgselt võetud video pealkirja muutmast. FB debuggeri abil sai see minutiga muudetud korrektseks.

Loomulikult ei ole debugger tool mõeldud vaid YouTube videote parandamiseks, vaid sellega saab uuendada ka teisi linke.

Kokkuvõte

Facebookis tasub YouTube videosi alati jagada koos pealkirja, väikepildi ja kirjeldusega, sest sedasi saavad lingi saajad paremini aru, mis videoga on tegemist ning tõenäosus, et seda vaadatakse, suureneb oluliselt.

Kui ka sinu sõbrad on samuti oma FB seinal YouTube linke ilma pildi ja pealkirjata jaganud, siis soovita seda lugu neilegi. Vajuta “meeldib”, sellest piisab;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian