Videoturunduse blogis ei ole peale GoPro kaamerate väga palju juttu videotehnika valikust olnud. Seda peamiselt põhjusel, et tegemist on kiiresti “vananeva”, suhteliselt subjektiivse ning aeganõudva tegevusega.

Proovime olukorda parandada internetist kogutud infoga:

[digi] test: “Milline videokaamera osta?”

Ajakiri [digi] 2011 augistinumbrist võib leida üheksa (170.- – 1000.- EUR) videokaamera testi, milles olevat vaid üks võitja.

Tehnikaajakirjanike Glen Pilvre ja Sven Vahari poolt kokku pandud testi videokommentaar on leitav Euronicsi veebilehelt. Video on 2-osaline, esimeses räägitakse üldiselt videovõimalustega fotokaamerate ja videokaamerate erinevusest, teistes juba konkreetsetest kaamerate mudelitest. Kuna test on tehtud 2011 juulis, siis võib eeldada, et aktuaalsus pole veel kadunud.

Nii Euronicsi videoplayer (eelkõige TehnikaTV klipid) kui ka näiteks PhotoPointi PointTV on vaatajaid harivad videoblogid, mis on küll peamiselt keskendunud fotomaailma tutvustamisele, kuid käsitlevad aeg-ajalt ka video võimalusi.

SOOVITUSED

Kui keegi Euronicsist, [digi]st või PhotoPointist seda postitust lugema satub, siis siin ka mõned soovitused:

Euronics:
– lehel olev videoplayer ei ütle millega tegemist. Selle võiks asendada näiteks TehnikaTV, EuronicsTV vms eelkõige juba seetõttu, et see ei suuna mitte Euronicsi YouTube kontole vaid eraldi lehele, kuhu on YouTube videod embed-kujul lisatud.

EuronicsBaltic kanalil annaks videosi veelgi paremini optimeerida. Eelkõige linkimine kodu või kampaanialehtedele, kuid ka pealkirjad ja märksõnad. Kindlasti õige optimeerimise korral nii mõnigi märksõna tuleks Googles otsingu esimeste seas videovastena välja. Näiteks hetkel Samsungi SmartTV, mille välimeedia korralikult Tallinna tänavaid täidab.
– Kanali taustapildi lisamine annaks samuti juurde (võrdluseks PhotoPointi YouTube kanal), kuigi ka puhas valge on parem kui standardlahendus. NB: kanali taustapildi lisamisel on soovitav kasutada ka läbipaistvuse / transparency võimalust!
– ebaolulist ja mitteaktiivset infot ei ole mõtet avaldada (näiteks autori vanus või hiljutised toimingud – selle mooduli saab lihtsalt eemaldada).

[digi]:
– Võiks mõelda DigiTV või TehnikaTV lisamisel digi.ee veebilehele. Linkides need kas EuronicsBalticu või oma kanalilt.

Photopoint:
– kena ja suhteliselt vaadatud (üle 211 000 video vaatamise) YouTube kanal, mis reklaami tegemise asemel jagab kasulikku infot. Vaid pisidetailid nagu video kirjelduses linkimise kasutamine, kanali looja vanuse peitmine ja võibolla transparency kasutamine annaks veidi juurde.

Rohkem soovitusi annab endiselt aktuaalne “Videoturunduse käsiraamat [1.0]”

Vimeo Video School

Maailma nr.2 online videokeskkond Vimeo lanseeris eelmise aasta lõpus Vimeo Video School projekti, milles käsitletakse samuti kõikvõimalikke videotegemise nippe ning mis saab uuendusi pea iga nädal – seega video tegemise huvilised võiksid sellel silma peal hoida.

Esimene videoschooli video oli telefoni ja videokaamerate erinevusest, mis on küll väga basic ja läbi omalaadse huumoriprisma, kuid algajatele siiani aktuaalne:

Video School on kindlasti kasulik ka tõsisematele videoamatööridele – näiteks tänase Halloweeni puhul on lanseeritud õppetund, kuidas teha õudusfilmi effekte.

Kokkuvõte

Videokaamera valikut võib võrrelda auto valikuga – oleneb palju sellest, millised on võimalused ja soovid. Uuemad ja kallimad on üldjuhul paremad, kuid punktist A puntki B jõudmiseks saab kasutada odavamat võimalust. Tavakasutajale on tõde ilmselt kuskil vahepeal, näiteks 170.- – 1000.- EURi vahepeal.

Soovitavalt omab kaamera siiski FullHD salvestust, head mikrofoni audioks (peegelkaameratega filmimise puhul lisa diktofoni või välist heli sisendit) ning eelkõige kaameramehe teadmisi ja oskust, mis peamiselt tuleb käbi kogemuste.

Kui kaamerat ei ole, aga videot vaja, siis telli teenus videoturundus.ee-st, sest lisaks valmis videole aitame kaasa ka selle levitamisele ja leitavusele.