Kuidas Arnold Schwarzenegger kasutab YouTube?

total-recall-minu-tõeliselt-aus-eluluguArnold Schwarzeneggeri nime teab pea iga inimene maailmas. Kulturismiga tegelemine aitas tal saada Mr. Universiumiks, viimane USA filminäitlejaks ning filmituntus California kuberneriks. Kõik sammud on tal tulnud raske tööga, millest võib pikemalt lugeda hiljuti ka eesti keeles avaldatud raamatus “Minu tõeliselt aus elulugu“.

Tänaseks on tema tuntus tasemel, mida kadestavad paljud s.h. poliitikud ja teised filminäitlejad. Kõik, mis ta teeb, saab rohkelt tähelepanu, näiteks 10-sekundiline videoklipp Ukraina toetuseks on kogunud üle 1,7 miljoni vaatamise:

httpv://www.youtube.com/watch?v=-zrqcB934Qk

Arnold Schwarzenegger avas oma YouTube kanali 2007. aastal, 2 kuud varem kui Eesti President. Kanali esimestes videotes on Arnold pintsaku või lipsuga, sest need kajastavad tema tegemisi California kubernerina. Hilisemates klippides saab näha kuidas oma isikliku tankiga asju purustada (tegemist heategevusliku ettevõtmisega), uue filmi treilerit ja telgitaguseid ning üritusel peetud kõnesi.

Arnold on müüdipurustaja, mida kõige paremini näitavad tema teod ja ettevõtmised. Samas purustab ta ka müüte, et sellise kaliibriga tegelase YouTube videod peaksid olema Hollywoodi erieffektidega. Allolevalt võib näha väga lihtsat videot, milles ta üllatab “Will It Crush” heategevusettevõtmise võitjat:

httpv://www.youtube.com/watch?v=U8x9iDsoIvQ

Arnoldi YouTube kanalil on üle 262 000 tellija ning tema videod on kogunud üle 58 miljoni vaatamise. Huumorit ei ole unustanud ta ka oma kanali kirjelduses: “Former Mr. Olympia, Conan, Terminator, and Governor of California. I killed the Predator. I told you I’d be back.

Mida võib Arnoldilt õppida?

  1. Asjad ja suured saavutused ei tule elus lihtsalt, kuid raske tööga kõik võimalik.
  2. Nime tuleb turundada. Oma viimases kõnes ütleb ta, et keegi ei uskunud, et Arnold Schwarzenschnitzeli nimega tüüp võib Hollywoodi filmipostritel olla.
  3. Huumor on oluline osa turundusest. Arnold ei ole komöödianäitleja, kuid tema olemus ja aksent võimaldavad California kuberneril teha üllatusvisiite jõusaali või osaleda Bud Lighti reklaamides.

Kodumaises kontekstis on Arnoldilt õppida paljudel. Näiteks millisel Eesti poliitikul, sportlasel või näitlejal on oma YouTube kanal, milles ta oma tegemistest, arvamistest ja ettevõtmise telgitagustest fännidele teada annab?

Ükskord saab karjäär läbi kõigil, sportlastel tõenäoliselt varem kui näitlejatel ja poliitikutel. Mida tuntum on nimi, seda lihtsam on tulevikus. Korraliku fännibaasiga tegelased võivad vanaduspõlves kasvõi turismitalu pidada ja neil läheb ikka hästi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian