Kui palju maksab video?

“Kui palju maksab video?” on meilt kõige sagedamini küsitud küsimus. Vastame sellele tavaliselt täpsustavate päringutega, sest samamoodi nagu ei ole ühest vastust küsimustele: “Palju maksab uus auto?” oleneb ka videote tootmine paljudest asjaoludest.

Kõik algab vajadusest

Kui plaanid osta autot, siis tegelikult otsid sa lahendust oma transpordivajadusele, kusjuures alati ei pruugi auto ostmine/omamine olla kõige soodsam lahendus – omast kogemusest võin väita, et kesklinnas, töökoha läheduses korterit üürides, võib autorendi ning taksoga vajalikud sõite tehes kuus ligi 200.- EURi kokku hoida.

Kui oled veendunud, et online video tuleb kasuks sinu turundustegevuses ehk tõstab sinu toodete või teenuste müüki, siis videote tootmisel on lahendusteid samuti mitmeid – näiteks ca 400.- EURiga saab videotootjate käest tellida soodsa online videolahenduse või hoopis osta videote isiklikuks tootmiseks täiesti rahuldava Full HD kaamera.

Enne kui hakkad videot tellima või kaamerat ostma, peaksid mõtlema, kas ja milline video sinu turundustegevustele kõige paremini kaasa aitab ning kui suur on sinu ajaline ning rahaline eelarve. Mida vähem on sul raha, seda rohkem peab olema aega, kuid ajalise kuluga võiksid sa arvestada ka juhul kui sul on raha nagu ratsahobusel…

Sellest tulenevalt mõtle läbi, kas soovid videote tootmisega ise tegeleda või ostad videoteenuse sisse ehk kas ja kuipalju on sul aega videoturundusse panustada. Kui sul aega ja tehnikat ei ole, siis soovitame sulle tellida personaalne videoturunduse koolitus, kus vaatame milliseid videod sinu turundustegevusse kõige paremini sobivad või toodame sulle valmis video ning jagame seda videokeskkondades. Pane tähele…

10 märkust millega videoteenuse tellimisel arvestada?

1) kas sul on juba idee või kontsept, millist videot vajad või soovid, et videoturundus.ee aitaks sind sellega?
2) kui suur on sinu video tootmise / turundamise eelarve?
3) kui sinu algne idee ületab eelarve, kas oled nõus selle eest rohkem tasuma või soovid saada eelarve piiresse jäävat lahendust?
4) Mida täpselt sooviksid sa videosse võtta? Sellest oleneb, mis tehnikat on vaja, …
5) … kui suur peaks olema videotiim
6) ning kui kaua filmimisega aega läheb?
7) kus toimub filmimine ?
8) kas videosse on vaja näitlejaid või teksti pealelugejat?
9) kas ja millist heli on videosse vaja?
10) kui pikka ning mitut videot on vaja? (1 lühike + 1 pikem vms).

Videoturundus.ee kasutab erinevaid videote tootjaid, olenevalt kliendi võimalustest ja vajadustest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian