Koolitus “Intelligentsetele Huligaanidele” Lätist

Läti mittetulundusühing GHETTO, mis tegeleb kõikvõimalike spordialadega alates tänavakossust kuni jalgpalli, mootorspordi, veespordi ja paljude muude spordialadega ning mille eesmärgiks on noortele pakkuda alternatiivi, kutsus mind täna Riiga oma tiimi koolitama.

Tiim oli valmis saanud täispika dokimentaalfilmi Intelligentsed Huligaanid, mis täna esilinastus Riia Forum Cinemas. Filmi treiler on selline:

httpv://www.youtube.com/watch?v=ZsDbOj3gCKM

Filmi avaseanss oli tänasele täissaalile (ca 500 inimest) juba nädal varem välja müüdud.

ghetto

Siiski ei olnud ka kinolinadele toodud dokumentaalfilmi eesmärk raha teenida, vaid levitada sõna, kuidas noortele pakkuda ekstreem- ja vähemekstreemsemate spordialadega uusi väljakutseid.

Aitasin oma Läti sõpru vabatahtlikuna kaasa oma teadmiste ja kogemustega, sest mõne aja pärast on plaanis filmi levitada ka interneti vahendusel. Seda siis vähemalt inglise ja venekeelsete, kuid miks mitte ka eestikeelsete subtiitritega.

Pidasin enne esilinastust ühingu video ja PR tiimile ühe koolituse, mille täispika video leiad siit (FB live videost võetud, alusta vaatamist 7:45):

httpv://www.youtube.com/watch?v=SyfUYDMi_V8

Videos näidatud presentatsiooni saad alla laadida SIIT.

Kokkuvõttes olen kade. Lätis on väga suurel osal vabatahtlikkusel, kuid ka riigi, kohaliku omavalitsuse ja erinevate ühingute ja isikute poolt antud toetuse abil tekkinud aktiivgrupp, kellel on isegi oma videotiim. Rääkimata sellest, et Ghetto mängude fännklaabis on pea 100 000 fänni.

Koolitasin MTÜ-d, kellel YouTubes üle 21 000 tellija ja üle 8,6 miljoni video vaatamise. Kas on meil Eestis mõni mittetulundusühing, kel midagi sarnast vastu panna või kel eesmärk niikaugele jõuda? Tulen aitan tasuta kaasa – võtke ühendust!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian