Kinnisvara video teeb maakleri töö lihtsamaks

YouTube ei ole Eesti kinnisvarabüroodele ja maakleritele küll võõras, kuid YouTube tehniline kasutamine jätab enamustel soovida. Puudulikud on nii kanalite kujundused, väikepildid, videote lihtsam optimeerimine kui ka sisu.

Mitmel juhul leiab YouTube’ist ka juba ammu müüdud kinnisvaraobjektide videosid. Olen selles ka ise süüdi, sest alles hiljuti sain kõne, et kas mul see 11-aastat tagasi müügis olnud ühetoaline Tabasalu korter on veel saadaval?

Kõige parem kinnisvara video?

Kõige paremaks kinnisvara videoks pean “Maakleri tuuri”-stiilis tehtud videot, mis on oma olemuselt väga lihtne ehk sisult sarnane sellega, mida maakler mulle kohapeal ise räägiks. Sedasi saab maakler: 

    • teha oma töö lihtsamaks, sest võimalikud huvilised saavad info eelnevalt põhjalikult kätte ja kui objekt neile ei meeldi, siis ei tule ka niisama uurima või siis …  
    • teha oma töö produktiivsemaks, sest võimalik huviline on oluliselt suurema tõenäosusega klient ehk ostja või üürija. 
    • tõsta usaldust, sest kas on võimalik usaldada maaklerit, kes pole objektil ise varem käinud?

Selliseid videosid suudavad maaklerid vähese vaevaga ka ise teha või siis väikese abiga ei ole nende tegemine ülemäära kulukas.

Kõige olulisem!

Nii kinnisvarabüroodele kui maakleritele on kõige olulisem aru saada, et kinnisvaraobjekti müügivideo tehakse selleks, et võimalik huviline saada YouTube’ist ära – helistama, kirjutama või vähemalt lingile vajutama. Selleks tuleb kasutada nii video montaaži kui ka YouTube video kirjeldust. Esimest kolme rida, mitte seda, mis avaneb peale “Kuva rohkem / Show More” nupule vajutamist.

Millistest objektidest video tegemist alustada?

Lihtne vastus – kallimatest! Sedasi on tasuvus suurem, sest video tegemine ei ole keeruline ega kallis. Kui oma videos rääkisin naaberkorterist, kus uus üürnik on juba ammu sees, siis täna avastasin, et rõdult näen vastaspool teed olevat puumaja, mille teisel korrusel müüa 142m2 renoveeritud korter 549 900 euro eest, mille müügipiltidel on kinnisvarabüroo logod peal. Ilmselt selleks, et teised ei saaks neid kasutada, aga sellise hinnaga müüdava objekti puhul tundub see veidi “odav” lahendus.

Kokkuvõttes võiks Eesti kinnisvaraturg jõuda lähiaastatel olukorda, kus kõikidest, vähemalt pool miljonit eurot maksvatest objektidest, on olemas ka videotutvustused. Soovitavalt koos maakleriga, sest siis on seda teistel raske kasutada. Kuid kindlasti on ka mitmeid teisi kinnisvara-alaseid teemasid kui ainult müük – turu ülevaated, soovitused, klientide tagasiside jne. Neid on õnneks mitmed ka juba teinud.

Kuidas töötab YouTube algoritm?

Järgmises loos vaatame kuidas töötab YouTube algoritm ehk miljon rida koodi, mida pea iga päev muudetakse.

70% kõikidest YouTube videote vaatamistest tuleb soovitustest.

YouTube algoritm - miljon rida koodi

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian