Käsi väriseb – kasuta statiivi!

Tähtsaim tehnikavidin videokaamera kasutamisel on statiiv või stabilisaator, sest loomulik käevärin esineb ka neil, kellel hommikud “rasked” ei ole.

Statiiv on lühidalt kolme jalaga hark, mis toetub maha või kõvale pinnale, et välistada või kaamera käsitsi kasutamisest tulenevat värinat.

Stabilisaatori all mõeldakse videomaailmas keha külge kinnituvaid või käes hoitavaid süsteeme, mis on vajalikud liikuvama pildi salvestamiseks. Kaameramees võib vajadusel isegi joostes hea kvaliteediga filmi sedasi salvestada.

Statiivi / stabilisaatori olemasolu on peamine tunnus, mis eristab asjatundjad-kaameramehed algajatest. Soovitan sul seda kindlasti kasutada.

Photopointi blogist võib leida mõned head videosoovitused, mida statiivi ostmisel tähele panna (vol.1, vol.2). Kes videote tegemisega tahab veidi tõsisemal tasemel kätt proovida peaks arvestama (videopeaga) statiivi kuluga, kuigi põhimõtteliselt on võimalik kõige lihtsama asjanduse valmis teha ka poldist, seibist ja jupist nöörist nagu järgnevast videost näha võib:

httpv://www.youtube.com/watch?v=Af3aJ2kviJ4

Mõni EUR kallimalt saab teha ka töötava stabilisaatori:

httpv://www.youtube.com/watch?v=s6Q072tuF7M

Kas oled videote tegemisel statiivi kasutanud või oled rahul käsitsi filmimisega – veebi jaoks peaks ju saama rahuldava tulemuse?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian