Kas video töökuulutused ja video CV on tagasi?

Tänane EPLi artikkel räägib, et tulevikus saab oluliseks värbamisvormiks video. Pildilt ja sisult tundub artikli näol olema tegemist Filmimehe promoga, kes on käima lükanud vaataamet.ee portaali. 

Filmimees

Video töökuulutustes ei ole midagi uut, Video CV teemal sai selles blogis kirjutatud pea 4-aastat tagasi. Siiski pole vähemalt Eesti turul tänaseks selles osas suuremaid muutuseid toimunud, samas Filmimehe algatus toob teemale kindlasti tähelepanu.

Kuigi Filmimees võiks projektijuhi YouTube konto asemel laadida videod kliendile loodud kontodele (vajadusel pakkuda nende kujunduslahendust) ning lisada video kirjeldusse ka tööpakkumise otselingi, on tähtsam küsimus – kellele video töökuulutust ning video CV-d on vaja?

Artiklis on soovitusi nii töökuulutuste kui video CV koostamiseks, millest viimase võidukäiku vähemalt CV Online turundusjuht eriti ei usu, kuid kindlasti on valdkondi, milles nii töökuulutuse kui CV vormis on videost rohkem kasu kui vaid paberkujul elulookirjeldusest. Tõenäoliselt on tegemist kõrgemapalgaliste töökohtadega, kui kaubanduskettide kaubapaigutajad või Eesti Posti kirjakandjad.

Kui tööportaalid suudavad kuulutustele embed-kujul YouTube video lisada, siis võimalik, et mõni 55-aastane Malle sellele klikkides otsustab Rimi asemel Comarketisse tööle minna, kuid kindlasti ei hakka Räpina traktorist või Järva-Jaani endine AO kaubapaigutaja tegema endast video-töökuulutust, et Paidesse tööle saada.

Video töökuulutuse peale peaksid eelkõige mõtlema ettevõtted, kellel on hädasti vaja spetsialisti või tegelast, keda on muidu raske leida. Näiteks OKIA otsib veebiprogrammeerijat – kuulutuse juures olev lihtne videoklipp töökeskkonnast ja lahedast seltskonnast, kes uut tegijat oma seltskonda ootavad, tõstaks kindlasti võimekate tegijate huvi pakkumise vastu.

Sama kehtib ka video CV puhul – inimene, kes soovib ühele kindlale positsioonile saada ja teeb selle kohta endast video, tõstab oluliselt oma tõenäosust pääseda vähemalt vestlusvooru.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian