Kas täna õhtul mängib Holland või the Netherlands?

maakaartMulle meeldib geograafia, eriti seda mis puudutab maailma poliitilist tausta – riike, nende piire ja nimetusi. Ca 20 aastat tagasi suutsin põhikoolis nimetada üles kõik maailma riigid ja nende pealinnad. Täna kaunistab koduseina suur maailmakaart, kus üle 50 riigi on saanud külge knopkad ehk nendes on juba käidud.

Mida rohkem ma maailma poliitilise kaardi kohta uurin või vaatan, seda rohkem saan aru, kui vähe sellest tean. Näiteks täna on väga keeruline öelda, mitu riiki maailmas üldse kokku on.

Seetõttu olen ma pidev jälgija USA ajajuhtimise lektori Collin Gregory Palmer Grey YouTube kanalil, kes mitmed oma videod on pühendanud maailma poliitilise geograafia selgitamisele. Täna, kui Holland mängib Argentiinaga on vast kõige põnevam küsimus selles – kas riigi õige nimi on Holland või “the Netherlands” (ehk Madalmaad).

httpv://www.youtube.com/watch?v=eE_IUPInEuc

Geograafia pakub huvi ka teistele – vähem kui nädal tagasi CGP Grey kanalisse lisatud “Ameerika Impeeriumi” video on tänaseks kogunud juba üle 1,2 miljoni vaatamise:

httpv://www.youtube.com/watch?v=ASSOQDQvVLU

Aatatagune video, mis selgitab Euroopa Liidu olemust, on kogunud 2,3 miljonit vaatamist:

httpv://www.youtube.com/watch?v=O37yJBFRrfg

Ilmselt üks kõige keerulisem Euroopa riik on Suurbritannia, Inglismaa või Ühendatud Kuningriik – vaata allolevast videost, mis on õige:

httpv://www.youtube.com/watch?v=rNu8XDBSn10

Kokkuvõte

Õpetliku sisuga YouTube videod on YouTubes väga populaarsed, näiteks CGP Grey kanalil on rohkem tellijaid kui Eestis elanikke ning videote vaatamiste arv on üle 107 miljoni. Tasub ennast harida ja kui mõnest valdkonnast rohkem tead kui teised, siis ka teisi õpetada.

Eilse Saksamaa-Brasiilia mängu kohta ka üks viktoriiniküsimus – millisel riigil on Prantsusmaaga kõige pikem ühine maismaapiir?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian