Kas sul on oma Vimeo konto?

Vimeo videokeskkond on Eestis YouTube järel vaadatavuselt, tähtsuselt ja kvaliteedilt teisel kohal. Kuna selles on oluliselt vähem kasutajaid kui maailma nr.1 keskkonnas, siis on väga paljud (eestikeelsed) kontod veel saadaval. Näiteks erinevalt YouTubest ja .com nimelistest domeenidest, kus kõik sobivad 3-4 tähelised ühendid on ammu võetud, on Vimeos saadaval isegi tuntud Eesti panga nimeline sõnaühend, rääkimata teistest tuntud brändidest.

KIIRE ja TASUTA!

Konto reserveerimist Vimeos (ja YouTubes) võiks teatud määral võrrelda fännilehe URLi võtmisega Facebookis – see on kiire ja tasuta! (Facebookis läheb hetkel siiski veel aega – pead saama 25 fänni enne kui facebook.com/username saad muuta)

Kiire test näitas, et vaba olnud Vimeo.com/Eesti reserveerimiseks läks vähem kui üks minut, vaja oli vaid:
– uut (Vimeos mittekasutatud alias-) e-maili,
– sisselogimist (nimi, e-mail, parool),
– kinnitusmailile klikkimine ja “My Profile” -> “Shortcut URL”

Kuna sellise nimega kontot ei ole ilus tühjana jätta, siis sai sellele lisaks otsitud sobiv profiilipilt ja link.

Loomulikult on kanal tasuta loodud Eesti.ee, VisitEstonia.com vms ametlikuks kasutamiseks. Huvilised leiavad kindlasti kontakti. Kuid näiteks Vimeo.com/Estonia on juba 2009. ühe skandinaavlase poolt ära võetud, kes lingib sealt ühele ajale jalgu jäänud Eestit tutvustavale veebilehele.

MIKS?

Meeles peaks pidama, et nii Vimeo kui YouTube konto nimi ei anna olulist SEO rankingut ehk otsitulemustele see kaasa ei aita. Vähemalt mitte nii suurel määral kui näiteks domeeni nimi või isegi Facebooki fännilehe URL, kuid turunduslikult omanimelise kanali omamisest, eriti olukorras kus se on kiire, lihtne ja tasuta, peaks ka turunduskauged inimesed aru saama.

Vähesel määral võib SEO-le kaasa aidata vaid oma Vimeo profiili alla lisatud otselink oma veebilehele.

Mõned päevad tagasi ilmus Videoturunduse Facebooki lehel viktoriiniküsimus, et millisel Eesti linnal on ainsana nimeline YouTube kanal? Õige vastus on Narva-Jõesuu, teised kontod on võetud (v.a. 2 linna, kellel veel kontod vabad!). Vimeos on olukord peaaegu vastupidne – Vimeo.com/Tallinn konto on võtnud http://www.tourism.tallinn.ee/ ning enamus Eesti linnade kontod vabad ja saadavad kõigile.

Kokkuvõte

Kindlasti antud hetkel puudub paljudel vajadus omanimelise Vimeo kanali järele, samas selle tegemiseks võetud minut võib pikemas perspektiivis ära tasuda.

Kui tunned, et tegemist oli asjaliku soovitusega, millest teistelegi võiks kasu olla, siis ole hea – “meeldi”, tweedi või +1 seda mõtet;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian