Kaks head YouTube kasutamise tööriista

Kirves on hea tööriist kui on vaja puid lõhkuda. Ka YouTube kasutamiseks on vähemalt kaks väga head kirvest välja mõeldud. Nendeks on VidIQ ja TubeBuddy. Kui soovid YouTube teadlikumalt kasutada, siis kasuta ühte kahest tööriistast. 

video iq
TubeBuddy

Need tööriistad annavad hea ülevaate ja soovitusi sinu hallatava YouTube konto kohta, kuid põnevat lisainfot näeb kõikide YouTube üleslaetud videote kohta.

Mõlemal lahendusel on brauseri laiendused, VidIQ-l töötab see vaid Chromes, TubeBuddyl lisaks ka Safaris ja Firefoxis. Laiendused tekitavad YouTube akna kõrvale video ja kanali kohta põnevad lisaväljad. Allpool näide täna ERRi spordiportaalis jagatud Luka Doncici viimase sekundi viskest.

VidIQ tasuta laiendus annab teada, näiteks mitu vaatamist saab see video hetkel keskmiselt, mis on video väikepilt (ühe klikiga saab alla laadida) ning muid soovitusi. Näiteks ka seda, et NBA sotsiaalmeedia profid on unustanud videole korrektsed märksõnad lisada a’la “Luka Doncic”, “Game Winner” jne. Hetkel on video märksõnadeks vaid “Basketball”, “G-League” ja “NBA”. Annab põhjust analüüsiks, miks mõni teine sama video on 10x rohkem vaatamisi kogunud. 

“VidIQ vs TubeBuddy” võrdluseid leiab kiire googledamisega mitmeid, lühikokkuvõtte annab väikese eelise VidIQ-le (seda muidugi juhul kui Chrome kasutad). TubeBuddy soodsaim tasuta versiooni saab 50% alla (alates 3,60 USD kuus), kui su kanalil on alla 1000 tellija. VidIQ heaks lisandväljunduks on küllaltki asjalik koolitusprogramm. 

Tasuta videokoolitus

Kui VidIQ.com lehel teed omale konto, siis pääsed ligi VidIQ Akadeemiale, kus tasuta versioonis saad läbida kaks koolitust. Üks annab hea ülevaate VidIQ kasutamisest, teine sellest, kuidas oma kodus (magamistoas või köögis) lihtne filmistuudio püsti panna ning mis varustust on selleks vaja.   

Soovitus – vaata koolitusi 1,5x kiirusega, hoiad aega kokku!

Tasuline lahendus (alates 7,5 USD / kuus) võimaldab rohkematest VidIQ Akadeemia koolitustest osa saada.

Soovid kogu VidIQ koolitusprogrammi tasuta? Pole probleemi: 

  1. Mine VidIQ lehele ja loo omale konto. Kui Chrome kasutad, siis lae alla ka extension. 
  2. Sisselogituna leia nupp “Upgrade”
  3. Liigu alla ja leia link “Have a promo code?”
  4. Sisesta lahtrisse “maytheviewsbewithyou
  5. Nüüd vajutades “Upgrade to Boost” saad esimese kuu tasuta s.h. ligipääsu kõikidele koolitustele
maytheviewsbewithyou

6. Kuu jooksul vaata kõik koolitused läbi. Seejärel saad oma tellimuse tühistada. 

Kokkuvõttes, kui kasutad YouTube ärilistel eesmärkidel, näiteks haldad oma ettevõtte või organisatsiooni YouTube kanalit, siis puude lõhkumiseks kasuta kirvest ja YouTube puhul näiteks VidIQ-d.

SAADA OMA YOUTUBE KANALI LINK

Saada link oma ettevõtte või organisatsiooni YouTube kanalile. Saad vastu kolm soovitust, mida saad sellel paremaks muuta. 

[contact-form-7 id=”16613″]
etEstonian