Jõuluvideod ja videotervitused 2021

Ja kohe-kohe ongi see aeg käes, kus kogu interneti videomaailm saab täis erinevaid jõulureklaame ja videotervitusi. Tegelikult algas see aeg vähemalt novembri alguses, kus maailma üks kuulsamaid jõulureklaamide tootjaid avalikustas oma selle aasta jõulutervituse. 

Või siis juba oktoobris kui Hobby Lobby avaldas tänaseks juba 27 miljonit vaatamist kogunud videoreklaami. 

Tuhandeid ja miljoneid vaatamisi kogunud 2021. aasta jõulutervitusi on maailmas juba mitmeid üles laetud, kuid arvata on, et paremad teosed tulevad veel lähiajal. 

Ka mitmed Eesti ettevõtted ja organisatsioonid on oma klipid juba üles laadidnud, näiteks Tartu Ülikool on teinud korraliku produktsiooniga jõulutervituse. 

Ilmselt on Tartu Ülikoolil põhjus olemas, miks ei ole sellise produktsiooniga toodetud videole YouTubes lisatud kirjeldust, linke, märksõnu jne, aga lähenevate jõulude puhul ei ole mõtet toriseda. 

Samas tasub meenutada, et 2020. aasta üks maailma vaadatuim jõulureklaam tehti Eesti näitlejate osalusel.

Kuidas viimasel hetkel teha oma jõuluvideotervitus?

Kas jõuaksid veel sel nädalal teha ja toota oma sõpradele ja koostööpartneritele 2021. aasta jõulutervituse? Jah, kuigi suure produktsiooni ja läbimõeldud reklaamvideo sisuks on aeg juba hilja. Aga seda pole ka vaja. 

Tee midagi isiklikku ja personaalset. Võta tiim kokku, pane päkapikumütsid pähe ja filmi kasvõi telefoniga oma ettevõtte jõulupeol “Häid jõule ja õnnelikku uut aastat (kleint/sõber/koostööpartner)”. Kui on aega rohkem, siis tee seda oma tähtsamatele klientidele eraldi. Videotervitust ei pea nägema 27 miljonit inimest, piisab vaid ühest, kes sulle 2022. aastal 27 miljonit eurot käivet toob. Kui teed talle privaatse videoklipi, siis see annab kliendisuhtele kindlasti juurde.

Ära sel aastal tee suvalist animtatsiooni vms videot, mille lõpus võiks sinu ettevõtte või organisatsiooni logo asendada suvalise teisega. Ole natuke originaalsem või vähemalt isikupärasem. 

Pühad on ukse ees, edasta oma sõpradele, tuttavatele, koostööpartneritele ja teistele tervitused video teel. Kui video levitamiseks kasutad YouTube, siis küsi abi

etEstonian