Paljud ettevõtted ja organisatsioonid teevad pühadeks videotervitusi, mis on laetud oma videoplayeri või muu tehnilise lahendusena kodulehele. Näiteks Riigikogu või Vabariigi President.

rk-joulutervitus

Kui Riigikogu minutipikkust tervitust on aeglasema internetiühenduse või aja kokkuhoiu mõttes kerida, siis Presidendi jõulukaardi täispikkuses vaatamiseks peab kiirel jõuluajal rohkem aega ja närvi olema.

presidendi-tervitus

Nii Riigikogul kui Vabariigi Presidendil (loe: Presidendi Kantseleil) on aga olemas YouTube kanalid, millest paraku kummaltki videotervitust ei leia. Siiski täna on ajalooline päev – Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid on lõpuks ometi YouTubes – viimase tunni jooksul on presidendikantselei YouTube kanalisse laetud lausa 3 videot:

kersti-kaljulaid

Kuigi kanali kirjelduses on endiselt märksõnad “Toomas”, “Hendrik” ja “Ilves” ning et kanali ja videote organiseeritus jääb alla ka kõige keskpärasemale juutuuberile, on see siiski suur samm, sest hakkas tekkima tunne, et kunagi suure hurraaga avatud YouTube kanalit ei pea uus president oluliseks.

8 aastat tagasi ütles Presidendi Kantselei toonane avalike suhete osakonna kohusetäitja:

presidendikantselei-2008

Kokkuvõttes ei ole tehniliselt vale oma kliente, tuttavaid ja meedia vahendusel ka kõiki teisi pühadetervitust oma veebilehele vaatama kutsuda, aga kui see on video vormis ja ettevõttel või organisatsioonil on oma YouTube kanal, siis video laadimine ka YouTube on vaid mõne minuti küsimus. Sedasi on võimalik korraliku kopika eest toodetud videole rohkem tähelepanu saada ning selle vaatajaid kodulehele edasi kutsuda.