Eile avaldas UK kaubamaja John Lewis 1,2 miljonit EURi maksma läinud jõulureklaami, mis 24 tunni jooksul on kogunud üle 4 miljoni vaatamise.

Reklaam poisist ja tema pingviinist viib video lõpus “continue the story” üleskutsega edasi John Lewise alamlehele “Monty’s Cristmas“, millelt on lisaks pingviini ja raamatu ostmisele võimalus alla laadida ka mobiiliäpp ning vaadata 360 panoraamlahendust.

30 miljonit vaatamist

John Lewise YouTube kanal loodi 2010. aasta märtsis, tänaseks on see kogunud üle 30 miljoni vaatamise. Üle 95% vaatamisest on kogunud viimase 5. aasta jõulureklaamid.

John Lewis

John Lewis 2013

Kanali polulaarseim video on üle 13 miljoni vaatamise kogunud 2013. aasta reklaam Karu ja Jänes #beerandhare, mis lõppes üleskutsega jätkata jätkata loovaatamist John Lewise Karu ja Jänese kodulehel.

John Lewis 2012

2012. aasta jõulureklaam (4,7M vaatamist) rääkis lumememmest, kes endale partnerit otsib:

Toonase video lõpp viib edasi John Lewise veebi esilehele (ehk mitte lumememmede jaoks loodud alamlehele).

John Lewis 2011

2011. aasta reklaam, milles poiss ootab, millal saaks vanematele kinki teha, on kogunud rohkem vaatamisi (6,5M) kui aasta hiljem loodud lumememmed:

Video viib veebipoe kingituste alamlehele. Lingi aadressirealt näeb, et sellel on küljes YouTube märge ehk statistiliselt peetakse arvestust, mitu külastajat YouTube video kaudu veebilehele satub.

John Lewis 2010

2010. aasta kinkimisest rääkiv video (1,4M) on lõpus üleskutsega John Lewise YouTube kanali esilehele.

Kokkuvõte

John Lewise jõulureklaamid räägivad üha rohkem kindlat lugu, mis areneb edasi erinevatel platvormidel. 2010. aasta reklaamis erilist lugu ei olnud, kingitusi teha sooviv poiss (2011) sai parema lõpu, kuid lumememm (2012) oli loojutustamise mõttes juba samm edasi.

Pingviin Monty“Karu ja Jänes (2013)”, kes said omale eraldi veebilehe, on juba samm ristmeedia suunas ning “Sam ja tema pingviin Monty (2014)” kellel on lisaks veebilehele olemas ka mobiiliäpp, raamat ning 360 panoraamlahendus näitab, et loojutustus ja erinevate platvormide kasutamine selleks, on reklaamimaailmas tõusev trend.