Jõulureklaamiks Esimese maailmasõja filmitreiler?

100-aastat tagasi oli Euroopat haaranud Esimene maailmasõda. Sõja esimestel jõulupühadel juhtus lugu, mis oli inspiratsiooniks Inglismaa ühele jalgpallihümnile (“All Together Now“, 2004 UEFA) ja aluseks sel nädalal YouTubes avaldatud UK kaubandusketi Sainsbury’s jõulureklaamile. Viimane näeb välja pigem filmitreiler, kui reklaam:

httpv://www.youtube.com/watch?v=NWF2JBb1bvM

Jõulu vaherahu” nime all tuntuks saanud sündmusest, kus inglased ja sakslased tulid kaevikutest välja, vahetasid kinke ja väidetavalt mängisid ka jalgpalli (siit ka jalgpalliteema), möödub tänavu täpselt 100 aastat.

Lugu on väga hea, pealegi tõsieluline. Sainsbury’s on selle oma võtmesse keeranud sõnumiga “Cristmas is for sharing” (sõdurid vahetasid kinke) ning saanud videole 4 päevaga üle 7,8 miljoni vaatamise ehk üle kolmandiku kõikidest vaatamistest. 2006. aastal loodud Sainsbury’s YouTube kanalis.

Videol olemas ka selle making-of versioon:

httpv://www.youtube.com/watch?v=Jx3pQWbysmM

Ajalooline täpsustus ütleb siiski, et 1914. aasta jõulurahu jäi viimaseks – järgnevatel pühadel ei lasknud kõrgemad ülemused sellistel juhtumitel korduda, organiseerides mõne rünnaku, millest mõnedes kasutati ka mürgigaasi. Loodame, et ajalugu ei kordu. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian