Kuidas teha jooksuraja time-lapse?

Jooksuvõistlusel või mis iganes distantsalal on raja mahamärkimine võistluse korraldaja üks keeruliseimaid ülesandeid, sest ühes kompotis tuleb arvestada jooksjate soovidega, liiklusega, raja nõutava pikkusega ning mitmete muude tingimustega.

Rajad on tihti ajutised, näiteks Tallinna Maratoni puhul, kus viimastel aastatel on igal aastal toimunud mitmeid muudatusi. Videoülevaade rajast annab korraldajatele hea pildi kuidas jooksjad peavad seda läbima ning jooksjatele eelinfot milline rada välja näeb või meenutuse, milline rada oli, sest jooksu ajal ei ole tihti aega ringi vaadata.

Jooksuraja kiirluubis tehtud video on selleks kõige parem, sest kellelgi pole aega, et tund või paar rajavideot jooksja kiirusel vaadata. Time-lapse video tegemiseks on kõige lihtsam variant kasutada GoPro Hero7 Time-Warp lahendust, kus kiirluubis tehtud videole on lisatud HyperSmooth tehnika, mis teeb pildi oluliselt sujuvamaks. Selle aasta Tallinna Maratoni raja video nägi välja selline.

Maratoni rada sai üles võetud jalgrattaga ca 15 minutit enne starti, sest siis jäid peale ka toitlustuspunktid ja muu atribuutika näiteks Paldiski maantee ületuskohale ehitatud “lüüs“. Seetõttu ei olnud osalejatel võimalik enne rajavideoga tutvuda, kuid võimalus on seda tagantjärelele meenutada.

6. oktoobril toimub Orissaare sügisjooks. Eelmisel nädalavahetusel sai selle võistluse rada sama tehnikaga üles võetud.

Analoogsete rajavideote tootmiseks ei ole vaja videoteenust sisse tellida, piisab vaid GoPro Hero7 (rendist), jalgrattast ning lihtsamast videoprogrammist, millega hiljem lisada klipile taustamuusika.