Kuidas jagada videot sobivast ajahetkest ning oma kommentaaridega?

Kui soovid internetis saata mõnda Youtube klippi täpselt sobivast ajahetkest, siis http://youtubetime.com pakub lihtsa võimaluse videoklipi aadressireale lisada täienduse, mis alustab klipi mängimist just sinule sobivast ajahetkest.

Näiteks mina leidsin enda kuulsusrikka sekundi 2010. aasta Tartu Maratoni videokokkuvõttest: http://www.youtube.com/watch?v=2vKUQEwJWRc. Kui tahaksin seda sõbrale saata, siis võimalik, et ta ei viitsiks seda 5-minutilist videot otsast lõpuni vaadata. Seetõttu on hea saata link koos alguse ajamärgisega, näiteks sedasi: http://www.youtube.com/watch?v=2vKUQEwJWRc&t=3m10s

Aadressirea lõpus &t=3m10s tähendab, et video algab täpselt 3:10 ajahetkest.

Veel parem võimalus on lisada (teiste) Youtube videotele oma mõtteid ja ajamärke, et sõpradele saadetud videos oleksid vaid huvitavamad kohad, koos kommentaaridega. Võid seda teha “puiselt” näiteks:

“Vaata seda videot – 2.28 see tüüp kukub seal ja jälgi seda näoilmet 3:57…”

… või kasutada BlipSnip.com abi. Sellega saad suvalisele Youtube videole endapoolt valitud kohta lisada oma kommentaari ning sedasi video lisada oma kodulehele või sõpradele edasi saata.

BlipSnipi Facebooki app

BlipSnip.com FB applikatsioon võimaldab ka Facebooki üleslaetud videotel märgistada inimesi teatud ajahetkedel. Näiteks kui videos on Jüri Tamm, siis Facebook laseb Jüri küll videos ära märkida, kuid mis ajahetkel ja kuskohas see Tamm istus või seisis või midagi tegi võib jääda vaataja Kuusele selgusetuks. BlipSnipi abil saad täpselt näidata, kus ja kes Tamm oli.

Facebook on kõige kiiremini kasvav videokanal ning selliste lisavõimaluste arendamine tõstab videote olulisust selles keskkonnas veelgi.

Piltide märkimisega on asi lihtsam – ruudukujuline märkimiskasti saab täpselt panna Tamme kohale. Inimeste tagimine Facebooki piltidel on juba kasutusel ka turundajate poolt erinevates FB kampaaniates.

Tõenäoliselt võib 2011. aastal näha, et inimeste märgistamine ja originaalsete videokommentaaride lisamine saab turunduslikult samapalju või rohkemgi tähelepanu, sest Hitleri Downfalli paroodialõigud või Reformierakonna videokampaania, kus sai oma nime valimisplakatitele ja Igor Gräzini rinnale, on juba eilsed uudised…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian