Klikkides YouTubes mõnel videot, võid sattuda pre-roll reklaami otsa, mida saad alles 5 sekundi pärast sulgeda. Üldjuhul on need igavad ja pealegi ei klikita videol, et reklaami vaadata.

IKEA on suutnud luua surmigava, pea 9-minutilise reklaamklipi, mis just seetõttu püüab tähelepanu. Noorpaar üritab oma privaatses keskkonnas vaatajale korduvalt selgitada, et on aeg reklaam kinni panna – vaata, kas suudad lõpuni mitte vaadata.

Lisaks paarikese privaatsfääri sekkumisele võib soovitustega reklaam sulgeda näha ka kuidas kodustes tingimustes nõudepesu käib või kuidas grupp noori baaris kätt surub.

“Kas sul tõesti pole midagi muud paremat teha kui vaadata mind nõusi pesemas?”

IKEA pre-roll reklaamid on niivõrd igavad, et need on tegelikult huvitavad. YouTube vaataja tähelepanu saamiseks on lubatud kõik võtted, millest esimesed 5-sekundit on kõige tähtsamad, sest vaataja ei klikkinud videol reklaami pärast.

Ka mitmed Eesti agentuurid pakuvad võimalust videole pre-roll reklaamiga tähelepanu saada, kuid üldjuhul on tegemist täpselt sama klipiga, mis on mõeldud teleerkaanile ehk ei ole mõeldud platvormile sobivale sisule, kus esimese 5 sekundiga tuleb vaataja tähelepanu püüda.

Vaataja tähelepanu püüdmiseks tuleb teha midagi põnevat või teistmoodi. Ütle näiteks, et “seda reklaami sa ei saa skippida, sest see on juba läbi” vms. Igal juhul arvesta, et YouTube ei ole teleekraan ja pre-roll reklaam vajab erilahendust, vajadusel surmigavat.