Huvitavaid fakte olümpiamängudest

Vähem kui 2 aastat tagasi otsustasid kaks 25-aastast Kanada tudengit jätta ülikooli pooleli, et lihtsate joonisvideote abil selgitada maakeeles teadust ja huvitavaid fakte. Tänaseks on nad AsapSCIENCE YouTube kanalile kogunud pea 200 miljonit vaatamist.

Viimases videos räägivad nad huvitavaid fakte olümpiamängudest a’la kui palju on kuldmedalis kulda, kes on noorim, kes vanim võitja või kes olümpiavõitjatest on alustanud oma marihuaana-äri?

httpv://www.youtube.com/watch?v=fOyO6l75GU8

Teaduse lihtsa selgitamise ning huvitavatest faktidest rääkimisega on tuntuks saanud ka mitmed teised YouTube kanalid a’la VSauce 556M (lisaks VSauce2 + VSauce3) ning näiteks CGP Grey 86M.

Kui ka viimane küsis eelmisel aastal Eesti videoblogija HD Taneliga sarnaselt oma tegemistele toetust (seda küll palju viisakamas formaadis), siis AsapSCIENCE tüübid on mitmed oma videod suutnud sponsoritele ja telekanalitele maha müüa. Olümpiafaktide video lõpus kutsuvad nad vaatama veel mitteavaldatud klippe CBC veebist – näiteks millises riigis on kõige suurem tõenäosuses saada olümpiamängudele.

Teine õppetund AsapSCIENCE tüüpidelt on lubadus alates ülehomsest 19-päeva jooksul oma kanalis iga päev ühe video üleslaadida. Videote üleslaadimise regulaarsus on peamine tegur kanali tellijate arvu suurendamisel. Kui sulle olümpiafaktide video meeldis ja soovid sarnases stiilis videosi edaspidi vaadata, siis miks mitte olla üks 2,1 miljonist, kes selle kanali on tellinud.

Võtaks 25-aastaste tudengite kiitmise kokku retoorilise küsimusega – mis arvate, kas ligi 10 000 fänniga Eesti Olümpiakomiteel on oma YouTube kanal? Vastused võib kirjutada postiga aadressile: Pirita tee 12, 10127 Tallinn. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian