Heinekeni interaktiivne reklaam

Heinekeni reklaamides võib sageli näha kuidas tavalised mehed pannakse proovile või kuidas talendikamad tulevad elegantselt välja kõikvõimalikest olukordadest. Näiteks kümnekonna Mehhiko baarikülastaja käest küsiti, kas nad oleks nõus 2h pärast lendama Londonisse, Meistrite liiga finaali vaatama:

httpv://www.youtube.com/watch?v=t_5-j5WCKXI

Teised, ka Eesti teleekraanidele jõudnud klipid – “The Date” või “The Entrance“, näitavad elegantseid mehi erinevates olukordades. Netis on aga rohkem tähelepanu saanud Heinekeni töövestlus või poesituatsioon, kus mees peab naisele selgitama, et need punased plastiktoolid sobivad hästi elutuppa.

Interaktiivne video

Nädal tagasi üleslaetud viimane kampaania – “The Legends” on aga ühe mehe asemel 20. Kruiisilaeval toimuval seiklusel võib hajameelsemale vaatajale esialgu jääda mulje, et kogu seikluse teeb läbi üks mees, kuid video lõpus ei sa kapteni sõnul üks mees sellega hakkama ning parvele tagasi kukkudes on kogu kaader koos.

Video interaktiivne versioon võimaldab iga mehe kohta klikkida ja näha, kuidas toimus reklaamvõtete casting. Tehniliselt on tegemist 47-minutilise videoga, mis lisainfole klikkides viib vaataja videos sobivale kohale edasi.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ZFiup2LIcSQ

Tuleb tunnistada, et mõned lavastatud castinguklipid on lahedamad kui reklaam ise, näiteks pudeliveeretaja,  käsipuu-slider või Lõuna-Aafrika linnuhüüdja. Absurdsusele paneb punkti tüüp, kes oskab pintsakunööpi kinni panna.

YouTube annotatsioonid on kõige lihtsam viis pakkuda vaatajale interaktiivsust ehk võimalust näha lisainfot ja teatud määral otsustada vaadatava sisu üle. Samas tähendab annotatsioonide kasutamine, et see on planeeritud video tootmise faasis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian