Head uut aastat, härra President

Eesti Vabariigi President on alati meedia huviorbiidis, kuid nüüd, kui tekkinud on “peaaegu” vastaskandidaat järgmisteks valimisteks, on huvi veelgi suuremaks läinud. Näiteks Google otsing .ee domeenidest viimase 24 tunni kohta annab “Toomas Hendrik Ilves” otsingule (täna, 15.06.2011) üle 24 tuhande vaste.

Presidendist olen selles blogis varemgi kirjutatud, loomulikult online videovõtmes ehk ametlikust presidendi YouTube videokanalist. Nüüd, kui valimiste teema on jälle aktuaalseks muutunud vaatasin, et kunagi suure hurraaga avatud presidendi videokanalile ei ole peaaegu poole aasta jooksul midagi lisatud – viimane video on presidendi 2010/2011 uusaastatervitus?

Videote tegemine ja lisamine ei tähenda alati oma kaamera- ja turundustiimi, väga lihtsalt ja odavalt saab ära kasutada telemeedias kasutatud lõike. Näiteks Läti presidendi viimane video on eilsest (14.06) juuniküüditamise mälestuspäeval osalemisest. Ka meie teleuudistes oli eile Eesti presidendi sarnane sõnavõtt…

YouTube kanalit ei tasu alahinnata – sama näide meie lõunanaabritest, kes on viimase poole aasta jooksul saanud seeläbi juurde 73 000 videovaatamist samal ajal kui youtube.com/presidendikantselei vaid alla 6000.

Facebooki fännileht võib hetkel küll olla tähtsam, kuid meie IT(tiigri)riigis peaks leiduma vahendeid Youtube kanali eest hoolitsemiseks. Kui mitte, siis videoturundus.ee pakub tasuta abi.

Lugupeetud härra President!

Soovin Teile südamest head uut aastat, seda nii uute videopöördumiste mõttes ja ootuses, kui ka loodan, et jätkate uuel ametihooajal.

Reigo Kimmel
videoturundus.ee

PS: juhul kui see blogipostitus ei satu Freqmedia “musta nimekirja” abil Teie (kantselei) lauale, siis edastan maili või facebooki teel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian