HD Tanel – kas Eesti populaarseim YouTuber?

HD Tanel10-päeva tagasi oma sünnipäevaks toetuse küsimise eest Eesti meedias tähelepanu saanud arvutimängur Tanel Lepp (28), kes koostab arvutimängudest videoarvustusi ja postitab need Youtube, on SocialBakersi andmetel Eestisse registreeritud kontode andmetel küll alles 10. kohal, kuid oma kanali tellijate ja video vaatamiste poolest Eestis nr.1 YouTube erakasutaja.

HD Taneli YouTube kontol on üle 16 400 tellija (mis on oluliselt rohkem kui ta FB fänne) ning tema viimase kuu videovaatamistest on Eestis populaarsem vaid 31 miljoni vaatamisega Jänku-Jussi Lastekas. HD Taneli videosi tellib ja vaatab YouTubes rohkem inimesi kui Eesti Rahvusringhäälingu omasi ning arvestades, et Tanel teeb peamiselt eestikeelseid videosi, on see väga kõva sõna.

hd tanel statt

Erinevalt Lasteka kanali autorist Jaanika Leostest, kellel ka oma turundusblogi, ei ole ma HD Taneliga suhelnud (kuigi mõni aeg tagasi kirjutasin soovist videoturunduse lehele üks intervjuu teha) ning ei tea ega tunne teda. Järgnevad kommentaarid on seetõttu kõrvaltvaataja pilgu läbi.

Tanel – “mine tööle”!

Õhtulehe uuriv ajakirjanik kirjutas, et mitmed HD Taneli Facebooki fännid (peamiselt lapsevanemad) on tema laste käest raha küsimise osas kritilised ning soovitavad tal “tööle minna”. SKY+ hommikuprogrammis arutasid Alari Kivisaar jt, et see ongi tänapäeva töö – iga töö puhul ei peagi kirvest seina või labitat maasse lööma.

Kokkuvõte

Minu soovitus, hea Tanel, on sulle sama – mine tööle! Võimalik, et sul on raske periood, AGA ära jäta seda, millega sa täna tegutsed ehk videomängude ülevaated. Sul on YouTubes suurem fännklubi kui ükskõik, millisel Eesti ettevõttel (telekomi tegelased, televisioonid, arvutimängude müüjatest rääkimata) – kasuta oma kontaktvõrgustikku ja müü/kasuta/turunda seda.

Ära jää ootama, millal sulle mõni turundaja ise helistab ja koostööd pakub nagu näiteks videomängude analüüse tegev pennyarcadeTV, kes tegi seetõttu mõni aeg tagasi videoseeria Puunia sõdade ajaloost:

httpv://www.youtube.com/watch?v=FLls0cp_1oA

… vaid mõtle, millisele Eesti ettevõttele võiks sinu kontaktibaas huvi pakkuda ning millist huvitavat videosisu sa saaksid neile selleeest vastu pakkuda.

Kõige vähemloomingulisemas variandis võid pakkuda toetaja logo oma iga video nurgas, millega saad kindlasti rohkem kui oma noorelt sihtrühmalt toetusi/annetusi küsides.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian