Google+ YouTube

Alates tänasest (30.03) “näidatakse teie kanalit ka teie Google+ profiilil, kui näitate Google+ profiili oma kanalil”.

Eesti keeles tähendab see, et lõpuks on Google+ ühendamas oma hallata olevad Google+ ja YouTube sotsiaalvõrgustikud. Tänaseni oli vaja oma YouTube üleslaetud videosi Google+ keskkonnas eraldi jagada.

Loodetavasti saab Google+ ettevõtte lehed ka YouTube kontoga ühendada (hetkel on teenus seotud personaalse kontoga).

Kui Google+ välja tuli, sai selle linkida Facebooki ja Twitteri kontoga, kuid mitte Google omandis oleva YouTube kontoga.

YouTube uues kujunduslahenduses on juba 2011 detsembrist võimalik konto ühendada ka Google+ kontoga. Näiteks kui oma YouTube konto Facebookiga siduda, siis YouTube esilehel pakutakse sulle edaspidi üha rohkem videosi, mida sinu Facebooki sõbrad on soovitanud või jaganud. “Sotsiaalvõrgustike” lingi alt näed kõiki viimaseid videojagamisi:

Kokkuvõte

Ebaloogiliselt kaua “lahus olnud” Google+ ja YouTube on teinud esimese loogilise ühinemissammu. Tõenäoliselt annab see mõlemale väikese boosti, kuid suures plaanis ei muuda see videote efektiivsel jagamisel suurt midagi, sest põhimõtteliselt tähendab see vaid automaatset teavitust Google+ seltskonnale, et olete uue video üles laadunud.

Edukaks sisuturunduseks on mõistlik:

  1. nii Facebooki kui Google+ automaatne video üleslaadimise teavitus eemaldada.
  2. laadida video Youtube ja linkida see oma kommentaari või üleskutsega Facebooki või veelgi parem – lisada video oma ajaveebi ja sotsiaalmeedias jagada blogipostituse linki.

Miks: video üleslaadimine/jagamine ilma omapoolse kommentaarita on mõtetu (mida ütleb: “person X has uploaded video Y”?), sest sinu sotsiaalsõber ei pruugi täpselt aru saada, mida sa video jagamise/üleslaadimisega öelda soovid – video on hea, liiga kallis produktsioon, jälgi mingit kindlat hetke vms.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian