Tundushuvilisena internetis levivaid viraalseid flasmobide klippe vaadates võib tekkida küsimus, kas need on täielikult lavastatud või pealtvaatajad ja juhuslikud möödujad reaalselt saanudki sellise elamuse nagu video üritab näidata.
Näiteks, kas allolev Banco Sabadelli klipp on tehtud (nagu videost mulje jääb) ühes tükis ehk ühe võttena, kus 5-minutilise loo jooksul peatusid üllatunult sajad möödujad ja moodustasid loo lõpus suure aplodeeriva publiku, kes üritusest varem midagi ei teadnud.
httpv://www.youtube.com/watch?v=GBaHPND2QJg
Kuigi see võis nii olla, lähivõtted kontrabassi tagant, mitmed erinevad vaatenurgad, emotsioonid ja organiseeritus jätavad küll muu mulje, siis tegelikult ei ole vahet ka selles kas publikum oli orkestrantide tuttavad või kohale kutsutud – video rohkem kui 9 ja pool miljonit vaatamist on Sabadelli linna 200 000 inimese kõrval (isegi kogu Kataloonias elab vähem inimesi) oluliselt tähtsam.
Ehedad reaktsioonid
Loomulikult on tavaliste inimeste vahetud reaktsioonid toimuvale midagi sellist, mida ka parimad näitlejad ei suuda välja mängida. Seetõttu ei ole mõtet flashmobe ka täielikul lavastusena alati võtta. Seda enam, et osalejate üllatus on viraalsuse üheks aluseks.
Seda enam tasub ürtituse filmimise juures mõelda, et kuidas emotsiooni saanud osalejad saavad teada kus ja millal ettevõtmist näha saab.
T-Mobile
Maailma üks kuulsaim tegija flasmobide alal on T-Mobile, kes oma Life’s for Sharing kontole on laadinud flashmobe rongi- ja lennujaamadest ning Trafalgari väljakult.
httpv://www.youtube.com/watch?v=orukqxeWmM0
Ainult 13 500 lauljat… (tegelikult tantsijat, kes said kohapeal teada, et hoopis laulmiseks läheb). Huvitav, mis võiks teha 2014 üldlaulupeoga või 2015. aastal Eestis planeeritava Worldchoir Celebrationiga?
Eelpromo ja osalejate kaasamine
Flashmob tähendab tihti suure hulga inimeste kaasamist. Juba planeerimise faasis tuleks läbi mõelda kuidas osalejaid ära kasutada video viraalse leviku sissejuhatuses, sest kui inimene on jäänud videolindile, siis on ta väga huvitatud nägema, mis sellest tehtud sai.
Suur hulk osalejaid tähendab suurt hulka kontakte. Seda ka reklaamide ja muude videote tootmise puhul. Näiteks kui EMT oleks oma MINA reklaamklipis kogunud osalejate e-mailid, et pärast saata neile valmis klipp, siis oleks vaatamisi kindlasti rohkem kui need 200.
httpv://www.youtube.com/watch?v=76Ijj7_bb_I
Kokkuvõte
Kuigi vaatajale pakutakse flashmobi videosisu elutruus kompotis, et täpselt-nii-see-juhtuski, ei ole tegelikkuses vahet, kas sündmus leidis reaalselt samamoodi aset või oli täielikult lavastatud.
Korraldajana tasub pigem mõelda lavastamise peale, sest online video kaudu on võimalik jõuda kordades rohkemate inimesteni kui kohapeal viibijad.