Filmiloo interaktiivne lõpp NO99 näitel

Teater NO99 kompab teatri- ja filmimaailma vahelisi piire, tulles välja oma esimese filmiga Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha“, kuigi ka “The Rise and Fall of Estonia” ei olnud teab, mis teater, sest üle 90% etendusest toimus ju kinolinal.

NO99 poliitikakriitilised tükid, mis poliitikute kritiseerimise läbi on suures osas adresseeritud valijatele, kes kartuli, küttepuu või kondoomi eest oma hääle ära annavad, on alati olnud tase või ooper omaette.

Valimiskool

Ühtse Eesti Suurkogu sissejuhatuseks tehtud valimiskooli videod on YouTubes selleks eraldi loodud Suurkogu kontol kogunud üle 368 000 vaatamise (osa.8 avaldati siiski NO99 kontol), mis iseenesest teeks NO99st kõige populaarsema Eesti teatri YouTubes.

368 000 vaatamist on 70 000 rohkem kui Reformierakond ja Keskkerakond 2011. aastal valimistel kokku hääli said, kuid sellest hoolimata on poliittehnoloogilised nipid ja loosungid 2013. aasta KOV valimistel jäänud samaks. Ilmselt need “töötavad”.

Siiski usku, et valimiskool mõned valijate silmad avas, seda ka paari pensionäri puhul, ei tasu kaotada ning kindlasti aitab ka linastunud “Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha” kinolinastus teemat uuesti meelde tuletada, missest, et eilne kinosaal oli pooltühi ja vaatajateks paljud noored, kes suurkogul klakööride rollis olid.

Ka suurkoguks loodud veebileht www.eestieest.ee, millel 2011. aastal hakati reklaamima “Rise and Fall of Estonia” tükki, on tänaseni üleval (imelik, et vaid, et seda ei ole kasutatud “Reformierakonna juhatuse koosolekust” või “Tuhast ja Tolmust” rääkimiseks).

Mis saab edasi?

Nii suurkogul kui selle meenutuse filmi üks põhiküsimusi oli “Mis saab edasi?”. Suurkogu lõppes teatega “TE OLETE VABAD”, tuha ja tolmu kinofilm tavaliste lõputiitritega.

Selle postituse mõte ja soovitus on pakkuda idee mis oleks võinud saada edasi peale kinofilmi lõppu. Selleks puhuks oleks võinud luua klipi “Valimiskool osa.9” (näiteks 2013. KOV teemal “Peibutuspardid”), mille peidetud videolink kasvõi QR koodi näol oleks avaldunud filmi lõpus.

See oleks viinud paljud vaatajad (ja meediakajastuse) saalist edasi YouTube, kus lisaks uue video vaatamisele oleks paljud tuletanud meelde kooli varasemaid osasi ning kui teater otsib selles oma reklaamväljundeid, siis miks mitte sealt edasi järgmiste tükkide tutvustamiseks NO99 veebilehele või suurkogu DVD-d ostma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian