Facebooki video on uuel tasemel

FaceTubeFacebook on üha rohkem FaceTube ehk maailma suurim sotsiaalmeedia keskkond on võtnud tõsiselt käsile videosisu pakkumise. Seinad on täis automaatselt liikuma hakkavat pilti ning muutunud on soovitused video üleslaadimiseks kasutada kõike muud kui Facebooki oma videoplayerit.

Neile, keda videote automaatne mängimine Facebooki seinal häirib või keda häirib seetõttu suurenenud telefoniarve, on lihtne lahendus see seadetest keelata või panna käima vaid WiFi olemasolul.

Video tootjatel ja turundajatel on suurem küsimus – kuidas oma video võimalikult paljudel seintel automaagiliselt mängima saada? 

Facebook teatas juunikuus, et video vaatamine on poole aastaga tõusnud 2 korda. Juulis algas “jää-ämbri” kampaania, mille käigus miljonid inimesed laadisid oma esimese video üles. Ühes päevas saab Facebook keskmiselt miljard video vaatamist.

Facebook soovib oma 1,3 miljardile kasutajale videosisu rohkem pakkuda ning neile, kes juba vaatavad, pakkuda seda veelgi enam – juunikuus avaldatud algoritmi alusel näevad need, kes play nupule rohkem klikivad, oma seinal veelgi enam liikuvat pilti.

YouTube vs Facebook video?

YouTube video laadimise eeliseks on selle parem kvaliteet, linkimised keskkonnast väljaspoole, lihtne jagamine muudes keskkondades (teised veebilehed, online meedia), parem leitavus Google otsingumootoris ning pikaajalisem tähelepanu.

Facebooki laetud video saab kiiremini rohkem tähelepanu, selle meeldimine ja jagamine on efektiivsem, vaataja on lihtsam saada fänniks ning video automaatne mängimine toob sellele lisavaatajaid, kes muidu ehk play-nupul ei klikiks.

Mõni päev tagasi teatas Facebook, et videole lisandub avalik vaatamiste arv, mis aitab nii omanikul kui vaatajal populaarsematest klippidest paremini aru saada.

FB video vaatamised

Video sisu on tähtis ka Facebookis, sest sarnaselt YouTubega on video vaatamise aeg tähtsam kui sellele antud kommentaarid ja meeldimised.

Kokkuvõte

Video tootmisel tuleb eelnevalt läbi mõelda, millisele platvormile selle sisu kõige paremini sobib ning kasutada selleks ka platvormi tehnilisi võimalusi (linkimine keskkonnast väljaspoole või teistele videotele jne).

Video laadimine otse Facebooki on saanud mõtte, kuid selle taust ei ole mitte niivõrd deliver the right stories to the right people at the right time“, vaid sarnaselt YouTubega saada osa online videomaailma reklaamirahadest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian