Facebooki otseülekanded avatakse kõigile

2015. alguses lülitati sisse mobiilse otseülekande aasta, kui turule tulid Periscope ja Meerkati äpid, mis võimaldavad igaühel oma tegemistest mobiili abil otseülekannet teha. Augustis järgnes sellele Facebook, kes tegi esialgu otseülekande loomise võimalikuks vaid valitud kuulsustele.

Facebook live

Nüüd on Facebook teinud otseülekande võimalikuks kõigile, esialgu siiski vaid iOS-i kasutajatele USAs, kuid lähiajal ka Androidi kasutajatele ning lähinädalatel kogu maailmas.

Facebook Live saab luua update status menüü alt, videole saab lisada kirjelduse ning peale ülekande lõppu saab video salvestada ja oma FB seinale lisada. Põnevamate ülekannete tootjatele saab subscribeda, et olla koheselt informeeritud kui uus ülekanne algab.

Otsepilt spordivõistluselt

Interneti otseülekande toomine massidele mõne kliki kaugusele on suur samm online videomaailmas. Kujutagem näiteks ette mõnda kontserti või spordivõistlust, kus mobiilidega mitte ainult ei salvestata, vaid jagatakse sadade sõpradega otsepilti.

Väga võimalik, et selle aasta NBA tähtede mängu näeb lisaks ametlikule ülekandele ja valitud kaamerapildile veel mõnesajast tavakasutaja kaameranurgast.

Piraatlus?

poksimatsTõenäoliselt üks peamisi põhjuseid, miks YouTube pole tänaseni lansseerinud võimalust mobiilist otseülekannet teha, on kartus autoriõiguste rikkumise eest. Loogiline, et paljudel kontsertidel ja spordivõistlustel on kindlad reeglid, kes võib ülekannet toota ja seda müüa.

Eelmise aasta suurim mobiilse otseülekande piraatlus toimus Mayweather ja Pacquiao poksimatsi vahel, mida otseülekandes said vaadata vaid need, kes olid selle eest kõvasti maksnud. Samas, kui need kes maksnud olid, seda televiisorist filmisid ja teistega tasuta jagasid, siis isegi CNN tegi sellest uudise.

Kokkuvõte

Mobiilse seadme abil tehtavad otseülekanded ei ole midagi uut. Samas, kui see Facebooki vahendusel miljardile kasutajale mõne kliki kaugusele tuuakse, siis võib see muuta palju. Tõenäoliselt interneti otseülekannete maailmas samamoodi nagu piraatlus muusikatööstuses. Võidavad need, kes loovad head sisu ja võimaldavad kõigil seda jagada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian