Kolme aastaga on Kohtla-Järvelt pärit, kuid Tallinnas elav Anna Ovsjankina, kes oma ametiks peab “beauty-blogger at Youtube“, saanud oma YouTube kanalis /Estonianna olevatele moe- ja iluteemalistele videotele üle 26 miljoni vaatamise, veelgi enam – üle 253 000 tellija.

Estonianna

Socialbakersis, kus millegipärast ei ole enam võimalust sorteerida kanaleid videote tellijate arvu järgi, edestab Estoniannat (26M) vaatamiste arvult vaid Lastekas (41M), KerliVEVO (33M) ja muusikat tootev Raido Ojamets (33M), kuid kanali tellijate arvu poolest (253k) jäävad kõik Annale alla.

Mida tähendab 253 000+ kanali tellijat?

On selge, et enamus Estonianna YouTube kanali tellijatest on pärit väljaspoolt Eestit, aga seda võib väita ka II kohal oleva Kerli puhul. 253 000 on aga number, mis on umbes samapalju kui:

  • tänane koalitsioon (Reformierakond ja SDE) sai 2011. Riigikogu valimistel hääli,
  • vaatasid “Su nägu kõlab tuttavalt” finaalsaadet,
  • Socialbakersi andmetel pea kõigil teistel Eesti YouTube kanalitel kokku.

Lisaks tähendab 253 000 kanali tellijat ehk YouTube fänni, et Anna vähem kui 24h tagasi üles laetud viimane video on juba saanud üle 50 000 vaatamise:

Kokkuvõte

EstoniaAnna PostimeesEstonianna populaarsus Venemaal on täna fännide arvu (250k) ja video vaatamiste (üle 26 miljoni) poolest võrreldav kunagi mööda Liitu tuuritanud Eesti staaridega.

Samas võib kodumaisest meediast leida tema kohta vaid ühe, mõni aasta tagasi venekeelses Postimehes avaldatud artikli, kui tal oli fänne 10 korda vähem.

Kokkuvõttes on Estonianna teinud Eestile Venemaa turul rohkem positiivset turundust kui mõni EASi kampaania ning kindlasti tasub tema tegemistel ka eestikeelsel meedial silm peal hoida.