2024: kas esimene AI mängufilm?

Kas 2024. aastal saame näha ja tehisintellekti abil ise luua täispikki mängufilme? Näiteks Apteeker Melchiori 4. osa, Naksitrallide 3. osa, Tõe ja Õiguse 2. osa või mõne täiesti uue filmi? 

Teema mõistmiseks tuleb aru saada, et tehisintellekt on vähem kui kahe aastaga teinud sarnase arengu kui fotograafia viimase 200 aastaga. Kuhu arenes fotograafia? Liikuvaks pildiks ehk kinoks ja televisiooniks! Täpselt samamoodi areneb täna AI pildimaailm liikuva pildi suunas. Iga nädal toob AI video valdkonnast uudiseid, mis veel eelmisel nädal ei olnud võimalikud ja eelmisel kuul üldse mõeldavad.

Juba on käima lükatud esimesed AI videokonkursid, milles sisuliselt igaüks saab peale mõnetunnist õppimist ja panustamist oma esimese tehisintellekti poolt loodud video saata. Näiteks Curious Refuge tegi hiljuti AI jõuluvideote konkursi (videote esitamise aeg oli 6. detsember), mille peaauhind oli 5000 USD. 

AI videokonkurss 2023

Ei imestaks, kui 2024. aasta alguses näeme ka esimesi Eesti ettevõtete poolt korraldatud AI videokonkursse.

2023. aasta kevadel ennustasin, et juba paari aasta pärast luuakse AI lahendus, mis teeb etteantud promptist video. Vaid kuu aega hiljem oli selline lahendus loodud. Vaadates tänast AI video arengut oleksin ma üllatunud, kui 2024. aastal ei ole võimalust oluliselt pikemat, tehisaru poolt loodud videosisu lihtsalt luua. 

Seda, kas ja milline mõju on sellel filmitööstusele ning mis saab siis, kui igaks võib vastavalt oma nägemusele luua “Kiired ja Vihased” 268. osa, on hetkel pea võimatu välja mõelda. 

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian