Eesti uus YouTube TOP10

Tõenäoliselt siit blogist alguse saanud info kaudu on SocialBakersi keskkonda lisatud mitmeid, miljonite vaatamistega Eesti päritolu YouTube kontosi ja vähemalt vaatamiste arvu poolest lükatud populaarsed ettevõtted / organisatsioonid TOP10st välja.

YouTube TOP10 Estonia

Uustulnukatele kiire hinnangu andmiseks tasub minna nende kontodele, vaadata mis sisuga klippe on üles laetud ning jälgida kanali kõige vaadatuma video statistikat. Mitmel juhul on kanalis 1-2 populaarsemat videot kogunud 90% kogu vaatamistest.

TOP10, kommentaaridega

1. Lastekas.ee – ei usu, et ükski kodumaist päritolu ja peamiselt eestikeelne kanal jõuaks Lasteka 34 miljoni vaatamisele lähedale. Kui just Eesti Rahvusringhääling peale sellesuvist Laulu- ja Tantsupidu välja arvata.

Baby born2. ToysEEpood – 19 miljonit vaatamist on peamiselt tingitud 2008. aastal üles laetud, kuid alles 2011-2012 vaatamisi koguma hakanud “Baby Born” nuku reklaamklipist (16 miljonit). Samas on videod saanud korralikult vaatamisi, imelik vaid, et viimane klipp on laetud 5 aastat tagasi.

3. Raido Ojamets – head muusikat pakkuv kanal, sest miks muidu on kanalil ka ligi 15 000 tellijat. Huvitaval kombel juhib kanali autor oma vaatajad oma personaalse FB kontole. Teenuseid müüv veebileht töötaks tõenäoliselt palju paremini.

4. Markunn – kui kuskilt tõmmatud või salvestatud David Bechami crazy passi video ära võtta, siis 16 miljonist vaatamisest ei jääks palju alles.

5. Kiilakas777 – järjekordne muusikakanal, millel õigusi oma miljonite vaatamistega populaarsematele videotele, tõenäoliselt ei ole.

6. Minikolli – peamiselt MrBeani videote vaatamiste arvust tähelepanu saanud kanal, mis suure tõenäosusega 2010. aastal piltidest kokkupandud video siiski ise teinud.

7. MissVampire91 – 13 miljoni vaatamisega Coyote Ugly piraatvideo on sellele kanalile toonud 99% vaatamisi.

8. Eesti Rahvusringhääling – Eesti telemaastiku tipp YouTube maailmas on väga aktiivne, sest videosi laetakse üles keskmiselt mitu tükki päevas. Videotel kõik õigused olemas ja kui suvise Laulu- ja Tantsupeo klipid saavad koheselt üles, siis augustis tõuseb kindlasti 1-2 positsioonile.

9. Moonwalk Studio – Eesti artiste pakkuv agentuur jagab artistide esitlusi videokujul oma kanalis. Väga popp kanal ka tellijate arvu poolest (9 527).

10. Catapult Films – siin blogis juba palju kiita saanud kanal. Ühesõnaga – “Tujurikkuja”.

Järeldused

TOP10-le järgnevas listist leiab lisaks mitmete teiste Eesti päritolu eraisikute YouTube kanaleid, millest mitmed on arvutimängude-põhised. Kuigi ettevõtete-organisatsioonide YouTube kanalite analüüsi see veidi segab, on ka neil täielik õigus end Eesti parimate YouTube kanalite seas presenteerida.

Pealegi näitab see seda, et tänaste turundusinimeste lapsed teavad YouTubest rohkem kui nende kõrgetel (turundusjuhi) ametikohtadel töötavad vanemad. 

Samas on endiselt võimalik vaadata eraldi väljavõtet kategooriate (näiteks parimad Eesti YouTube spordikanalid) või siis märksõnade (a’la Eesti reklaamiagentuurid) kaupa.

Piraatlusega tegelevad ehk videote õigusi mitteomavad YouTube kanalite omanikud peaksid aga muretsema, sest kuigi rahalist trahvi selle eest ei määrata, võib YouTube mitte ainult video, vaid kogu kanali kinni panna. Hiljuti on sama teema kerkinud üles ka videomängude screencastide üleslaadijate osas.

Kõige tähtsam statistiline number

Eelmisel nädalal kirjutasin, et YouTube kanali kõige tähtsam statistiline number on kanali tellijate arv. Sellejärgi on TOP10 need kanalid, millel kõige suurem fännklubi:

TOP10 subscribers

Kokkuvõte

SocialBakersisse lisatud Eesti YouTube kanalite küllaltki arvestatav hulk näitab, et üha rohkem saadakse aru YouTube olulisusest (ka sotsiaalmeediakanalina) ning soovitakse näidata, kes on naabrist parem.

Piraatlusega tegelevate kanalite numbreid ei tasu siiski arvestada, sest pikemas perspektiivis võidavad need, kellel on videote näitamise õigused … ja rohkem fänne.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian