Eesti president YouTubes

Kaks aastat tagasi, 2008. aasta detsembris avati väikese meediamulli saatel Eesti president Toomas-Hendrik Ilvese ametlik YouTube kanal, mille esimeses videos rääkis president majandusest. Eesrindlik e-Eesti tegi järjekordse eduka e-sammu, sest Läti ja Venemaa riigipeade kanalid lanseeriti alles 2009. septembris ning Soome ja Leedu presidentide YouTube kanaleid pole vist senini…

Siiski tundub ka videoturunduslike näidete põhjal, et Eesti e-tiiger suudab vaid esimese kiire hüppe teha ning pikamaajooksus jääme isegi naabritest maha. Näiteks 2-aasta jooksul on presidendikantselei poolt kanalisse üles laetud 36 videot (kokku 47 000 vaatamist), lätlaste 266 vastu (kokku 80 000 vaatamist).

Kuigi presidendi mõtete ja esinemiste videosalvestuste avaldamine YouTube kanalis 1-2 korda kuus on siiski suhteliselt piisava sagedusega, võiks nüüd, kui ligi 300 000.- EEKi kulus uue kodulehe valmistamisele, mõelda ka YouTube kanali kujundamisele. Kindlasti on uue veebiga sobilik taustapilt kujundalal koheselt võtta või tekitada, kuid miks mitte õppust võtta The Royal Channelist või Barack Obama kontodest.

Loodame, et e-eesti videotiiger ei jää lonkivale kõnnakule ning hüppab julgelt edasi…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian