Eesti parim YouTube kanal

Mitmetel koolitustel olen pidanud vastama arupärimisele “too siis mõni näide mõne hea Eesti YouTube kanali kohta”.

Olen välja toonud toonud üle 400 000 tellijaga Estonianna make-up kanali, mis on suunatud peamiselt venekeelsele turule, maininud, et edukalt tegutseb ka üle 23 000 tellija ja 31 miljoni vaatamisega ERR ning kindlasti majandavad hästi ka filmimaailmas tegutsevad Catapult Films ja Vanamehe multikas ning mõned muusikakanalid.

Kuid kas ja kuidas oleks võimalik nimetada kedagi Eesti parimaks?

Kriteeriumid?

Eesti parimaks saaks nimetada kedagi, kelle kanalit saab teistele eeskujuks tuua, selles kasutatavaid tehnilisi nippe ning optimeerimist võiks oma videotes kasutada ning loomulikult seda, kelle videod ka ärilisi eesmärke täidavad.

Üheks olulisemaks kriteeriumiks on kindlasti kanali tellijate ehk nende arv, kes on andnud teada, et nad soovivad kanali järgmiseid videosi näha.

Sotsiaalmeedia ei ole ainult Facebook

best marketingHiljuti Best Marketingi lehel Idea Groupi sotsiaalmeedia juhi poolt loodud arvustus “sotsiaalmeedia sisuloome kõrgeim pilotaaž” pühendus jällegi Facebookile, sest tundub, et kohalikele turundajatele tähendab sotsiaalmeedia peamiselt Facebooki fännilehte. Vaid korra oli artiklis mainitud, et RMK-l on YouTubes 148 tellijat.

Eesti parim YouTube kanal on MotorsTV

MotorsTV

Olles suhteliselt paljude Eesti YouTube kanalite regulaarne jälgija pean tunnistama, et YouTubes toimetab mitte just A++ ehk eksklusiivse kõrgeima pilotaažiga, kuid siiski väga edukalt Motors24 YouTube kanal MotorsTV.

Kanali edukust näitab:

  • Eesti mõistes suur tellijate arv – 6900
  • Regulaarne sisuloome – 1 video iga paari päeva tagant
  • Videote koguvaatamised – üle 5,2 miljoni
  • Kanali esilehe organiseeritus
  • Video kirjelduste kasutamine – igal videol on sisu seletav kirjeldus.

Selleks, et kõik kohe ei tormaks MotorsTV kanalist ideid kopeerima, tuleb tuua välja mitmed kriitilised kohad, mis näitavad, et ka hetke ühe parima Eesti YouTube kanalil on arenguruumi:

1) YouTube ei ole kino ega televisioon!

Laas Valkonen teeb head tööd videote filmimisel ja montaažiga, kuid YouTube mõeldud videos (ja kõik MotorsTV videod on mõeldud YouTube, sest ka Motors24 lehele on need embedditud) ei tohiks kasutada filmistiilis lõputiitreid!

laas valkonen

See, et mõni päev tagasi üleslaetud video saatejuht oli Kaspar Sepp või et TehnikaTV viimase saate tegi Glen Pilvre ei ole video vaataja ega Motors24 jaoks oluline.

MotorsTV jaoks on oluline, et vaataja:

  • asuks kanalit tellima
  • liiguks (YouTube puhul) edasi MotorsTV lehele
  • vaataks mõnda eelmist või järgmist videot
  • hakkaks Motors24 Facebooki fänniks

Kõiki neid tegevusi ei ole keeruline teha, kui seda video lõpus öelda – kliki siia, et tellida meie kanal, vaata video all olevalt lingilt lähemalt, vaata mida me eelmises videos rääkisime jne.

2) Kanalil puudub treiler

YouTube võimaldab kanalitesse üles laadida treileri, mida näidatakse vaid kanalit mittetellinud huvilistele. Kujutagem ette, et Glen Pilvre, Väino Laisaar ja teised teeksid koos alloleva Jimmy Falloni stiilis video, kus räägitakse, mis kanalis näidatakse ning lõpus ootaksid, et vaataja klikiks sellele kuradima subscribe nupule:

httpv://www.youtube.com/watch?v=h0zbTz8Ba-k

3) Müüge maha video tellijale

MotorsTV üks teema on uute autode proovisõidud. See on ilmselge, et uute autode proovisõitude videosi ei tehta niisama. Üleeile laeti üles näiteks allolev Renault Espace video:

httpv://www.youtube.com/watch?v=Fi9regCkAgQv

Sellel on 1-2 päevaga juba üle 1100 vaatamise, mis on päris paljude automüüjate märg unistus. Kui videosse lisada üks “träkitav link” näiteks CityMotorsi proovisõidu registreerimislehele, siis kindlasti saaks hiljem kokku lugeda kõik huvilised, kes lingil klikkisid. Kui ma oleks autodiiler, siis ostaks neid klikke päris suure raha eest;)

Kokkuvõte

Disclaimer: olen küll MotorsTV kanali tellija, kuid mitte selle pidev jälgija. Mul pole mingit seost kanali tegijatega ning kui TehnikaTV välja jätta, siis “mootorite maailm” mind eriti ei huvita. 

MotorsTV kanali Eesti parimaks YouTube kanaliks nimetamise tagamõte on tuua välja tegijad, kes Eestis YouTube asju hästi teevad ning loodetavasti ei võta ükski selles postituses väljatoodud persoon kriitikat personaalselt, sest alati on detaile, mida saaks teha paremini.

Jõudu MotorsTV-le tegemistes ja kui arvad, et tead mõnda paremat Eesti YouTube kanalit, siis ole hea jäta sellekohane teade Videoturunduse Facebooki lehele – luban, et vaatan üle ning mõne aja pärast annan uue hinnangu parimatele YouTube kanalitele Eestis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian