Eesti mööblirestauraator, keda Youtube’is jälgib 200k inimest

Ringvaade tegi loo Kristiines töötavast mööblirestauraator Ahti Toplaanist, kelle AT Restoration kanalit jälgib pea 200 000 huvilist (NB: Ahtil on ka teine kanal AT Restoration Plus, millel 10 500 tellijat) ning kelle videotel on tänase seisuga 26 465 597 vaatamist.

Veidi kahtlustan, et ka Ringvaate lugu sai alguse sellest, et ma jaanuari alguses puht juhuslikult avastasin Ahti YT kanali ning sellest inspireerituna tegin kohaliku juutuuubi edetabeli ning käisin sellest ka Retro FM-is rääkimas

Loost tuli välja aga see, et Ahti sai YouTubes tegutsemise inspiratsiooni 2020. aastal Ringvaates olnud loost, kus Lõuna-Eestis elav meistrimees Donald Dorch (YouTubes Don DIY, kellel on 869k tellijat ja 282M vaatamist). 

Mõlemad on head lood Eesti juutuuberitest, kes lõhuvad seda mulli, et juutuuberiks olek tähendab vaid noortepärast vlogimist või videomängude kommenteeritud ekraanisalvestuste jagamist. 

Samas kinnitavad nii need lood, kui enamus Eesti kollasema meedia artiklid YouTube’t kui keskkonda, kus on edukad ainult juutuuberid. Plaanin hakata seda müüti murdma ja edaspidi keskenduda peamiselt Eesti ettevõtetele ja organisatsioonidele, kes YouTube ühe turunduskanalina edukalt ära kasutavad. 

etEstonian