CES 2024: kõik on AI

CES 2024

Teisipäevast reedeni (9.-12. jaanuar) toimus Las Vegases maailma suurim tehnoloogiamess CES ehk Consumer Electronics Show 2024. Sündmusel olid kohal pea kõik suurimad tegijad ning seda külastas üle 130 000 inimese. 

Sündmuse põhiteema oli tehisintellekt, mis oli integreeritud kõikidesse võimalikesse ja võimatutesse kohtadesse, näiteks patja, külmkappi, praeahju, lindude söögikasti ja seljakotti. Matt Wolfe tegi kõikvõimalikest AI lahendustest väga hea kokkuvõtte. Võta oma elust 30 minutit ja vaata järele. 

Googelda “CES 2024” ja leiad sellest juba sadu artikleid ja klippe. Mõned lood on jõudnud ka Eesti meediasse, kuid ehk lähiajal saab lugeda pikemalt. 

Mitmete hinnangul oli parimaks massitarbe AI lahenduseks TimeKettle X1 otsetõlke masin (700 USD), mille abil saad võõraga kuni 40. erinevas keeles rääkida. Eesti keelt valikus ei ole, kuid inglise, saksa või vene keelt tundes on edaspidi maailmas palju lihtsam. Mida see keeleõppe osas võiks tulevikus muuta?

Postimees juba kirjutas, et Rabbit R1 AI telefonifunktsioonidega lahendust, mida loodeti müüa 500 tükki, osteti avapäeval 10 000. 

Kuigi mitmed ligi 200 000m2 alal toimunud messil olnud tooted on võimalik, juba osta (näiteks norskamist vähendava AI padja 420 USD eest), oli suurem osa tooteid siiski tulevikunägemused (autod) või suurematele ettevõtetele mõeldud kontseptsioonid.

Soovitan CES 2024 kokkuvõtteid internetist uurida, lugeda või video kujul vaadata, et tehnikamaailma lähituleviku võimalustest ja lahendustest parem ettekujutus saada.

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian