Kutse tegudele – “Call to Action”

Call to action on internetiturunduse üks võtmeväljendeid ja tegureid. Maakeeli tähendab see kutset tegevusele ehk kui sul on veebileht, siis on oluline, et külastaja saaks esimese paari sekundi jooksul aru:

1) mis lehel ta on
2) kuidas see talle kasulik on
3) mida ta peab edasi tegema!

Puust ja punaseks ehk taustavärvist erinevalt on vaja veebilehel selgelt välja tuua “Liitu kohe”, “Kliki siia”, “Lisa ostukorvi” jne tegevus, mida soovime, et meie veebikülastaja järgmisena teeks.

Nuppu veebilehel nimetab Seth Godin banaaniks, külastaja on ahv. Eesmärk on, et ahv leiaks banaani vähem kui 3 sekundiga! See ongi call to action.

Videoturunduses on call to action samaoluline, kuid erinevalt veebilehest peaks ahv leidma banaani video lõpus – peale huvi tekitamist on vaataja palju altim järgmiste tegevuste vastuvõtmiseks.

Jäta meelde:
– ära alusta oma internetivideot puuga-pähe reklaamiga (80% telereklaamidest) – esimesed 10 sekundit peavad tekitama vaatajas huvi vaatada videot järgmised 10 sekundit. Bränding jäta vajadusel video lõppu,
– video lõpus kasuta linkimist, YouTube puhul näiteks annotatsioone (vaid video lõpus),
– mõtle ka verbaalsele “call to actionile” video sees a’la: “vaata ka www.minuveebileht.ee”,
– video kirjeldust alusta lingiga kampaanialehele või vähemalt oma veebilehele (NB: http:// ette!).

Tee sinu kanaliga liitujatele ja vaatajatele korda ka oma YouTube konto (taustapilt, info, link), loe näiteks siit 8 lihtsat viisi oma kanali parandamiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian