BFMi ristmeedia tudengid Manchesteris

Balti Filmi- ja Meediakooli tudengitel toimus aprilli alguses Tallinnas ristmeedia töötuba, milles analüüsiti UK telekanali Channel4 seriaali “The Mill” edasiarendusi erinevatel platvormidel. Kuna lahendused pakkusid huvi, siis saime BBClt küllakutse Manchesteri, et võtteid kohapeal vaadata ning telekanali tegelastele oma ideid uueks hooajaks välja pakkuda.

“The Mill” on ajalooline draama mis räägib 1830-aastate tööliste olukorrast ja töölisklassi tekkimisest ning oma õiguste eest seismisest ehk tegemist seriaaliga, mida paljud kindlasti ei viitsi vaadata. Allpool selle trailer:

httpv://www.youtube.com/watch?v=YacizJRW4WI

Ristmeedia lahenduste väljapakkumiseks tuleb kõigepealt aru saada, mis on loo sisu, mõte ja eesmärk. Viimane on paljuski vaataja hinnata – kas küsimus on isikuvabaduses, töötingimustes ja -elus vms. Selle põhjalt saab hakata looma lahendusi a’la LinkedINi kampaania, mis viib veebilehele jne.

Lisaks on pakkumise tegemiseks vaja aru saada tootjate hinnanguid ja nägemusi ning kindlasti vaadata üle ka võttekohad jne.

Täna nägime pealt draamaseriaali, mille ühe 50-minutilise episoodi eelarve on suurusjärgus 900 000.- EUR (teiseks hooajaks toodetakse kokku 6 seriaali), võtteid ja produktsiooni. 50-70 inimesega toimuvatel 12-tunnistel võttepäevadel saadakse ühel päeval purki keskmiselt 5-minutit puhast materjali. Arvutused võib ise teha.

Reedel lisame sellele postitusele Channel4-le pakutud ristmeedia-lahenduste ülevaate.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian